Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

UEFA Regions΄ Cup: Κλήση τριών νέων παικτών στη μικτή της ΕΠΣΜ

Οι άνθρωποι της Ένωσης προσέθεσαν τρία νέα πρόσωπα στο ρόστερ της μικτής ομάδας, η οποία προπονήθηκε εχθές, Μεγάλη Τετάρτη, και ετοιμάζεται για την φάση των ομίλων του Regions΄ Cup.

Η μικτή ομάδα της ΕΠΣΜ, υπό τις οδηγίες των Θανάση Καναρά και Χάρη Παπαπαναγιώτου, ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο UEFA Regions΄ Cup, μια διοργάνωση ευκαιρία για τον ερασιτέχνη ποδοσφαιριστή, την οποία εξηγήσαμε ΕΔΩ. Στο πρώτο της παιχνίδι, στις 28 Μαρτίου, η μικτή ΕΠΣΜ νίκησε με 4-1 την μικτή ΕΠΣ Κοζάνης, στο ενωσιακό γήπεδο της Μίκρας, δείχνοντας εξαιρετικά δείγματα γραφής και αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για τη συνέχεια.

Πλέον, από τις 18 Απρίλη, ξεκινά η δεύτερη φάση του Κυπέλλου Περιφερειών της ΕΠΟ (εθνικό επίπεδο), όπου έχουν συγκροτηθεί δυο όμιλοι (βόρειος και νότιος). Η μικτή ΕΠΣΜ συμμετέχει στον πρώτο και θα αντιμετωπίσει ΕΠΣ Θράκης (18/4 εντός έδρας) και  ΕΠΣ Ξάνθης (2/5 εκτός έδρας) σε έναν όμιλο τριών αγωνιστικών. Ο νικητής θα βρεθεί στον πανελλήνιο τελικό, απέναντι στον νικητή του νοτίου ομίλου, από όπου και θα προκύψει η μικτή ομάδα της Ένωσης που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα σε πανευρωπαϊκό επίπεδο, στο UEFA Regions΄ Cup.

Στο ρόστερ, λοιπόν, της μικτής ΕΠΣΜ, ενόψει των δύο παραπάνω αγώνων, προστέθηκαν οι Μιχάλης Ξανθόπουλος (ΑΟ Καρδίας), Παναγιώτης Μανιός (ΑΟ Καρδίας) και Αναστάσιος Σταυρίδης (Νίκη Μεσημερίου), ενώ να σημειώσουμε πως από το αρχικό ρόστερ – εκείνο που επιλέχθηκε δηλαδή για την πρώτη φάση – αποκλείστηκε ο Μπάμπης Μαυρομιχάλης του Μακεδονικού, μιας και είχε κατά το παρελθόν δελτίο στην ΠΑΕ Ηρακλής, συνθήκη που απαγορεύεται από τους κανονισμούς, μιας και η UEFA επικεντρώνεται στους…καθόλα ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές, που δεν έχουν γνωρίσει επαγγελματισμό στην καριέρα τους.

Υπενθυμίζουμε πως το ρόστερ έχει ως εξής:

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ
Ιβανούδης Σπύρος (Αχιλλέας Τριανδρίας, 1994)

 

ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ
Αλίγια Γκέρσι (Ποσειδώνας Μηχανιώνας, 1996)
Ασλανίδης Αρσένης (Ιωνικός, 1998)
Κυριακίδης Δημήτρης (Ολυμπιακός Κυμίνων, 1999)
Ξανθόπουλος Χρύσανθος (Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου, 1995)
Πολυζάς Βαγγέλης (ΑΟ Καρδίας, 1995)
Τραχανάς Αναστάσιος (Κεραυνός Αγγελοχωρίου, 1998)
Χατζόπουλος Κυριάκος (Παύλος Μελάς, 1998)

 

ΜΕΣΟΙ
Αλεξόπουλος Φώτης (Κεραυνός Αγγελοχωρίου, 1999)
Γιαννιώτης Εμμανουήλ (Ομόνοια Σίνδου, 1997)
Δελαπόρτας Σπύρος (Ελευθεριακός, 1992)
Μαυρίδης Μιχαήλ (ΑΕ Αμπελοκήπων 1999)
Νιμβρόγλου Μανώλης (Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης, 1997)
Ντόκου Ρενάτο (ΑΕ Ευόσμου, 1996)
Παπακωνσταντίνου Απόστολος (Ποσειδώνας Μηχανιώνας, 1997)
Παραστατίδης Παύλος (Ομόνοια Σίνδου, 1998)
Σαριγιαννίδης Χαράλαμπος (Παύλος Μελάς, 1999)
Ταραμάς Ραφαήλ (ΑΕ Ευόσμου, 1993)
Τσακίρης Γιάννης (ΠΑΟ Κουφαλίων, 1995)

 

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ
Δούκας Στέργιος (Ποσειδώνας Μηχανιώνας, 1995)
Κωνσταντίνου Σπύρος (ΠΟ Μαλακοπής, 1998)
Μαραντίδης Δαμιανός (Ολυμπιακός Κυμίνων, 1997)
Τσαουσίδης Τιμολέων (Όλυμπος Δενδροποτάμου, 1996)

 

Περισσότερα Άρθρα