Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

LIVE η Γ Εθνική στο Epsm24

Γ Εθνική (17.00)

1ος όμιλος (12η αγωνιστική)

ΑΕ Ευόσμου – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (Λάμι 81′ πεν.)

Ελπίδα Σαπών – Μ.Αλεξ.Ορφανίου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (Ρομπέρ 64′)
*Με καθυστέρηση 10 λεπτών ξεκίνησε ο αγώνας
*Έντονα παράπονα από τους φιλοξενούμενος στον διαιτητή της αναμέτρησης για μια αμφισβητούμενη φάση στις καθυστερήσεις (ΕΔΩ)

Εθνικός Σοχού – ΑΕ Διδυμοτείχου  3-1 ΤΕΛΙΚΟ (Αχαλινόπουλος 45′ απ. φαουλ, 71′, Αντωνιάδης 75’/ Βαλσαμίδης 51′)
*Κόκκινη για τον Αχαλινόπουλο στο 80′

Ορφέας Ξάνθης – Πανδραμαϊκός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ  (69′ Μελισσόπουλος)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Άρης Αβάτου  0-0 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΕ Αμπελοκήπων – Αλεξανδρούπολη FC  0-2 ΤΕΛΙΚΟ  ( Ρουμπιές 26′, Πεταλωτής 58′)

Αετός Οφρυνίου – Νέστος Χρυσούπολης  0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 3-0 α.α.

 

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ορφέας Ξάνθης    31  (22-7)
———————————-

Παναδραμαϊκός    25   (16-7)
Αετός Οφρυνίου  24 (21-9)
Ηρακλής Αμπελοκήπων   24   (23-7)
Ένωση Αλεξανδρούπολης   20   (17-13)
Νέστος Χρυσούπολης   19  (12-7)
Απόλλων Παραλιμνίου   17*   (10-6)
Άρης Αβάτου   17  (15-9)
Μ. Αλεξ. Ορφανίου   16  (14-19)
ΑΕ Αμπελοκήπων   13  (12-22)
——————————————-
Εθνικός Σοχού   15   (13-10)
Ελπίδα Σαπών    14  (10-12)
ΑΕ Ευόσμου   14  (11-15)
ΑΕ Διδυμοτείχου    10  (13-17)
Αναγέννηση Θαλασσιάς     (8-25)
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου   0     -δεν συνεχίζει-

 

2ος όμιλος (12η αγωνιστική)

Ποσειδών Μηχανιώνας – ΠΑΟ Κουφαλίων  1-0 ΤΕΛΙΚΟ (Αζούδης 88′)

Αετός Βαρβάρας – ΠΟ Ν.Καλλικράτειας  2-1 ΤΕΛΙΚΟ  (Κεχαγιάς 12′, Παπαγεωργίου 82′ / Μουράτι 60′)

Θύελλα Σαρακηνών – Θερμαϊκός Θέρμης  2-1 ΤΕΛΙΚΟ (Γεωργίου 10′ ,  Ιωάννου 25′ / Κράββαρης 60 πεν.)

Μ.Αλεξ.Τρικάλων – Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-1  ΤΕΛΙΚΟ (Λίτσι 7′-40′, Κίτσας 57’/ Φλώρος 85′ )

Μακεδονικός – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας  5-1 ΤΕΛΙΚΟ  (Ζαννάκης 34′ , Τσουκάνης 35′ ,  Ιγνατίδης 62′ / 76′ Αργυρόπουλος)

Αγροτικός Αστέρας – Εδεσσαϊκός  1-4 ΤΕΛΙΚΟ   (Κατσιάκης 3′ /  Παπαστεργίου 10′, 47′, αυτογκόλ 22′,  Γιαννόπουλος 24′)

Αναγέννηση Πλαγιάς – Νίκη Αγκαθιάς  0-1 ΤΕΛΙΚΟ   (Μυλωνάς 50′)

Ρεπό : Εθνικός Γιαννιτσών

 

Βαθμολογία
Ποσειδώνας Μηχανιώνας    31 ** (24-5)
———————————–
Θύελλα Σαρακηνών   26*   (21-9)
Θερμαϊκός Θέρμης    22  (20-13)
Αγροτικός Αστέρας    22**  (18-10)
Μακεδονικός    18 *  (18-8)
Μέγας Αλ. Τρικάλων   17*  (17-12)
Εδεσσαϊκός     17*  (14-16)
Αναγέννηση Γιαννιτσών   16*   (15-12)
Αναγέννηση Πλαγιάς   15*  (15-10)
————————————- (Γραμμή υποβιβασμού)
Νίκη Αγκαθιάς   13*   (10-13)
Καλλικράτεια  11  (13-19)
Αετός Βαρβάρας    11 (13-21 )
Εθνικός Γιαννιτσών    10*  (12-19)
ΠΑΟ Κουφαλίων  7    (8-18)
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας   1* (4-35)
*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους ή έχουν γενικά ένα παιχνίδι λιγότερο

Περισσότερα Άρθρα