Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

ΕΠΣΜ: Τα τελικά αποτελέσματα του Σαββάτου (23/10)

Δείτε την εξέλιξη των σημερινών αγώνων από τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα αλλά και του κυπέλλου της ΕΠΣ Μακεδονίας.

*Όλοι οι αγώνες ξεκινάνε στις 16.30 εκτός από τον αγώνα Απόλλων Κάτω Σχολαρίου – Νίκη Μεσημερίου που αρχίζει στις 15.30

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
——————————————
ΑΕ Ευόσμου – Αναγέννηση Χαλκηδόνας 2-1 (Καμπέρι 32′ πεν., Καρανδρέας 82′ / Τζήμας 87′ πεν.)
*Δοκάρι οι φιλοξενούμενοι σε σουτ του Ταρταμπούκα στο 27′

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
——————————————
Φοίνικας Πολίχνης – Μαραθώνας 0-2 

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
—————————————–
Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης* – ΑΕ Αμπελοκήπων 1-0 (Φέμι 55′)
*Με 10 ο Θερμαϊκός από το 10′ λόγω κόκκινης του Ντεμολάρι
*Το παιχνίδι ξεκίνησε με 10 λεπτή καθυστερήση λόγω προβλήματος με τρία δελτία των φιλοξενούμενων

Εθνικός Μαλγάρων – Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου  2-2 

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου* – ΜΑΣ Αγχιάλου**  1-1  (90’/ 72′ πεν.)
*Aπό μία κόκκινη και οι 2 ομάδες, Ζήσης (ΑΟΚ) και Λεωνίδας Σαράντης (Αγχιάλος)
**Στα τελευταία λεπτά 2η κόκκινη για την Αγχιάλο. Αποβλήθηκε ο Δημήτρης Σαράντης 

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
—————————————–
Νίκη Ευκαρπίας – Κανονιέρηδες 7-0   (Ιορδανίδης, Φουρτζίου πεν.)

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
—————————————–
Πανόραμα – ΑΕ Πυλαίας 2-2 

Δόξα Ρετζικίου – ΑΕ Φιλύρου  0-0 

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
—————————————–
Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου – ΠΑΟΚ Σταυρού  3-1 

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
—————————————–
ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Μέντεκας Καλαμαριάς   5-0   (Κουστράβας, Αθανασιάδης, Αναστασιάδης, Καραπατσακίδης, Γιαμπολδάκης)

ΑΕ Κρήνης – ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ   1-3   (Φωνης 43′ / 45′, 60′, 76′)

Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη – Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης   3-0   (Σαπαρίδης 16′ αυτ., Αχιλλέας Μακρής 36′, Mπάχος 75′)

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)
—————————————–
15.30 Απόλλων Κάτω Σχολαρίου – Νίκη Μεσημερίου   2-1   (με 2 κερδισμένα πέναλτι για τους γηπεδούχους)

Ατρόμητος Τριαδίου – Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου   2-6 

Αστέρας Ραιδεστού – Δόξα Τριλόφου   1-2 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 21ος ΟΜΙΛΟΣ(3η αγωνιστική)
——————————————————-
ΑΟ Θράκης – Ακαδημία Ποδ. Ζ. Ζάχος   1-5 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 22ος ΟΜΙΛΟΣ(3η αγωνιστική)
——————————————————-
Αισχύλος Ωραιοκάστρου – Μακεδονία Ευκαρπίας  1-1 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 25ος ΟΜΙΛΟΣ(3η αγωνιστική)
——————————————————-
Αστραπή Νεάπολης – Εθνικός Μετεώρων  0-4 

Μ.Αλέξ. Μελισσοχωρίου – ΑΣ Αγ. Παύλος  6-1

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 26ος ΟΜΙΛΟΣ(3η αγωνιστική)
——————————————————-
Ενωση Συκεών – Κεραυνός Αγίου Παύλου 2-2

ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας – Ελπίδες Συκεών  1-4 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 27ος ΟΜΙΛΟΣ(3η αγωνιστική)
——————————————————-
Προοδευτική – Πυρσός Θεσσαλονίκης  1-2 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 28ος ΟΜΙΛΟΣ(3η αγωνιστική)
——————————————————-
ΑΕ Χαριλάου – Αγιος Ελευθέριος – Μ.Αλέξανδρος Θεσ/κης  2-2   

ΠΑΟΚ – ΑΕ Ελπίδα Τούμπας  7-0 (Βρύζας 22′, 40′, Μπάκας 42′, 62′ , Καλαϊτσίδης 44′, Αρβανίτης 80′, Καραϊωάννου 89′)

 

 

Περισσότερα Άρθρα