Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Γ εθνική – 1ος Όμιλος: Εκτός έδρας βαθμοί για Σοχό και ΑΕ Ευόσμου, ήττα στη πρεμιέρα για Ηρακλή

Με ήττα ξεκίνησε στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος η ομάδα του Γιώργου Ακριτόπουλου, καθώς ηττήθηκε με 1-0 στη Ξάνθη από τον τοπικό Ορφέα.

Με γκολ του Βουλγαρίδη στο 45′, οι Ξανθιώτες πήραν μια σημαντική νίκη στην έναρξη του πρωταθλήματος, σε μια φάση του γκολ που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για οφ σάιντ.

Από εκεί και πέρα, παρότι προηγήθηκε η ΑΕ Ευόσμου στην έδρα του Αετού Οφρυνίου, δε κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του αγώνα, με τον Ελέζι να ισοφαρίζει για τον Αετό και να διαμορφώνει το 1-1.

Άτυχος ήταν και ο Εθνικός Σοχού στη Δράμα, εκεί όπου βρέθηκε από το 20′ να χάνει με 1-0 από πέναλτι του Περσίδη, αλλά κατάφερε να πάρει τον βαθμό με γκολ του Αχαλινόπουλου στο 61′. Μια θετική εμφάνιση για την ομάδα του Γιάννη Παγώνη, η οποία αν και είχε την υπεροχή στο 2ο μέρος δε κατάφερε να βρει για 2η φορά δίχτυα και το 1-1 να παραμένει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα.

Κάβα Ποτών – Αφοί Μάστακα – Τζεκάκη 42 Αμπελόκηποι

1ος Όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου 2-0 (46′ Μελισσόπουλος, 57′ Γούλας)

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Πανδραμαϊκός 1-0 (34′ Πατσιώρας πεν)

Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου – ΑΕ Διδυμοτείχου 0-3 (18′ πεν-79′ Γιαννόπουλος, 74′ Παπουδής)

Νέστος Χρυσούπολης – Μ.Αλεξ.Ορφανίου 0-1 (88′ Δαγκούλης)

Αετός Οφρυνίου – ΑΕ Ευόσμου 1-1 (86′ Ελέζι / 32′ Λάμι)

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ελπίδα Σαπών 0-2 (29′ Μπόζης, 86′ Γεωργαντζάς)

ΑΕ Αμπελοκήπων – Εθνικός Σοχού 1-1 (20′ Περσίδης / 61′ Αχαλινόπουλος)

Ορφέας Ξάνθης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0 (45+ Βουλγαρίδης)

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΕ Διδυμοτείχου    3   (3-0)
Ελπίδα Σαπών    3   (2-0)
Απόλλων Παραλιμνίου   3   (2-0)
Μ. Αλεξ. Ορφανίου   3  (1-0)
Ορφέας Ξάνθης     (1-0)
Ένωση Αλεξανδρούπολης   3   (1-0)
Εθνικός Σοχού   1   (1-1)
ΑΕ Ευόσμου   1   (1-1)
Ηρακλής     (0-1)
Νέστος Χρυσούπολης   0  (0-1)
Παναδραμαϊκός    0   (0-1)
Άρης Αβάτου     (0-2)
Αναγέννηση Θαλασσιάς     (0-2)
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου   0   (0-3)

2η αγωνιστική
Εθνικός Σοχού  – Απόλλων Παραλιμνίου
Άρης Αβάτου  – Δόξα Σιδηροχωρίου
Πανδραμαϊκός  – Νέστος Χρυσούπολης
ΑΕ Διδυμότειχου  – Μ. Αλέξανδρος Οφρυνίου
Αετός Οφρυνίου  – Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΑΕ Ευόσμου  – ΑΕ Αμπελοκήπων
Ελπίδα Σαπών  – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Αλεξανδρούπολη FC  – Ορφέας Ξάνθης

Περισσότερα Άρθρα

ΕΠΣΜ: Πρόγραμμα αγώνων της Τετάρτης 20/10/2021

ΤΕΤΑΡΤΗ 20.10.2021 Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική) —————————————– ΠΑΟΚ – Ορφέας Σουρωτής Γήπεδο: Μάττα 1 (Ραιδεστού) – ώρα: 16.30 Παρατηρητής: Παπαδόπουλος Εμμανουήλ – Γιατρός:Σωτηριάδης Σωτήριος

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 23-24/10/2021

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟ 23.10.2021 Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική) —————————————— ΑΕ Ευόσμου – Αναγέννηση Χαλκηδόνας Γήπεδο: Δημ. Ευόσμου (πλαστικό) – ώρα: