Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Σαρωτικός ο Ηρακλής Αμπελοκήπων με «πεντάρα» – Πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και το αυριανό πρόγραμμα

Τη τρίτη σερί νίκη «έγραψε» σήμερα ο Ηρακλής Αμπελοκήπων, με την ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου να κερδίζει με 5-0 την Αναγέννηση Θαλασσιάς, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ροτζέριο Μάρτινς.

Παρά τη πίεση που άσκησε από το πρώτο μέρος και την καθολική του υπεροχή, οι «κυανόλευκοι» ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και με  δύο γκολ του Μάρτινς (50′,60′) και από ένα του Ιορδανίδη (55′), του Τσίτα (63′) και του Μετάι (71΄) έφτασαν στο τελικό 5-0.

Πλέον ο επόμενος αγώνας για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων είναι στις 28 του Απρίλη με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Κάβα Ποτών – Αφοί Μάστακα – Τζεκάκη 42 Αμπελόκηποι

Ηρακλής: Μέλκας, Παναγιωτίδης, Μαγκούτης, Μετάι, Μάρτινς, Τσίτας, Ιορδανίδης, Πουρτουλίδης, Παπαϊωάννου, Χατζής, Φυτανίδης

Έπαιξαν ακόμη και οι: Αργυρίου, Μεληκιώτης, Πιπερτζής, Μάντικας και Μακρής

Αναγέννηση Θαλασσιάς: Αθανασίου, Τεφήκογλου, Καλαϊτζής, Παπαστεφάνου, Γκριγκοριάν, Μπίλιας, Εφεντόπουλος, Σταύρου, Εφέντη, Καζάκης, Κωφίδης

Petshop88: Πάνω από 5.000 προϊόντα για το κατοικίδιο σου

25/04/2021, 16:30
Απόλλων Παραλιμνίου Αμπελοκήπων ΑΕ
25/04/2021, 16:30
Ηρακλής Αμπελοκήπων 0   Αναγέννηση Θαλασσιάς
25/04/2021, 16:30
Ορφέας Puma Ξάνθης Αετός Ορφανού
25/04/2021, 16:30
Εθνικός Σοχού Νέστος Χρυσούπολης
25/04/2021, 16:30
Ελπίς Σαππών Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
25/04/2021, 16:30
ΑΕ Ευόσμου Ένωση Άνθειας Αριστείνου
25/04/2021, 16:30
Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου ΑΟ Άρης Αβάτου
25/04/2021, 16:30
Πανδραμαϊκός ΑΕ Διδυμοτείχου

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ορφέας Ξάνθης    16   (13-3)
———————————-
Αετός Οφρυνίου  16 (11-4)
Ηρακλής Αμπελοκήπων   15   (15-3) (Mε ένα παιχνίδι περισσότερο)
Παναδραμαϊκός    13   (8-2)
Μ. Αλεξ. Ορφανίου   10  (6-9)
Ένωση Αλεξανδρούπολης   9   (5-7)
Ελπίδα Σαπών    8*  (4-4)
ΑΕ Αμπελοκήπων   7*  (5-8)
ΑΕ Διδυμοτείχου    6   (8-6)
Νέστος Χρυσούπολης   6*  (7-7)
——————————————- (γραμμή υποβιβασμού)
Εθνικός Σοχού   6   (7-7)
Απόλλων Παραλιμνίου   6**   (4-3)
ΑΕ Ευόσμου   6*  (4-6)
Άρης Αβάτου   4*   (4-5)
Αναγέννηση Θαλασσιάς     (1-14)
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου   0*    (2-11) -δεν συνεχίζει-

*Ένα παιχνίδι λιγότερο

Περισσότερα Άρθρα