Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Ποιες ομάδες ανεβαίνουν από τα τοπικά στην Γ’ Εθνική;

Μετά από την επικύρωση των βαθμολογιών από την ΕΠΟ έγιναν γνωστές οι ομάδες που ανεβαίνουν από τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα στην Γ΄ Εθνική.

Αναλυτικά οι πρωταθλητές:

ΕΠΣ Έβρου: ΑΕ Διδυμότειχου

ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

ΕΠΣ Ξάνθης: Αναγέννηση Θαλασσιάς

ΕΠΣ Δράμας: ΑΕ Αμπελοκήπων

ΕΠΣ Καβάλας: Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

ΕΠΣ Σερρών: Εθνικός Σιδηροκάστρου

ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

ΕΠΣ Μακεδονίας: Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων (εκκρεμεί η ένσταση της ΑΕ Ευόσμου, σε περίπτωση δικαίωσης παίρνει αυτή τη 2η θέση με τα Κουφάλια να έχουν όμως ένα παιχνίδι λιγότερο)

ΕΠΣ Χαλκιδικής: Αετός Βαρβάρας

ΕΠΣ Πέλλας: Εθνικός Γιαννιτσών

ΕΠΣ Ημαθίας: ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

ΕΠΣ Πιερίας: Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου

ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

ΕΠΣ Κοζάνης: ΦΣ Κοζάνη

ΕΠΣ Γρεβενών: Αστέρας Καληράχης

ΕΠΣ Τρικάλων: ΠΟ Φήκης

ΕΠΣ Καρδίτσας: Απόλλων Μακρυχωρίου

ΕΠΣ Λάρισας: Αετός Μακρυχωρίου

ΕΠΣ Θεσσαλίας: Δήμητρα Ευξεινούπολης

ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσίκας

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Θυαμίς Καστρίου

ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: ΠΑΣ Θύελλα 2015

ΕΠΣ Άρτας: Σκούφας Κομποτίου

ΕΠΣ Κέρκυρας: ΟΦΑΜ

ΕΠΣ Φθιώτιδας: Οπούντιος Μαρτίνου

ΕΠΣ Εύβοιας: Ηρακλής Ψαχνών

ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός

ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Το Βελούχι

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Αμβρακικός Λουτρού

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός

ΕΠΣ Βοιωτίας: Αμβρυσέας Διστόμου

ΕΠΣ Αθηνών: Χαραυγιακός, ΠΑΟ Ρουφ

ΕΠΣ Πειραιά: Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Κυανούς Αστέρας Βάρης

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Πανελευσινιακός

ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου

ΕΠΣ Αχαΐας: Παναιγιάλειος

ΕΠΣ Αργολίδας: Κορωνίδα Κοιλάδας

ΕΠΣ Αρκαδίας: Ερμής Μελιγούς

ΕΠΣ Ηλείας: Αίας Γαστούνης (φωτ.)

ΕΠΣ Μεσσηνίας: Πάμισσος Μεσσηνίας

ΕΠΣ Λακωνίας: Άρης Σκάλας

ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΕ Δίας

ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγορας

ΕΠΣ Κυκλάδων: Πανναξιακός

ΕΠΣ Λέσβου: Αετός Λουτρών

ΕΠΣ Χίου: ΑΠΕ Μικρασιατική

ΕΠΣ Ζακύνθου: Εθνικός Σκουλικάδου

ΕΠΣ Χανίων: Άρης Σούδας-Παλαιόχωρα

ΕΠΣ Ρεθύμνου: Αστέρας Ρεθύμνου

ΕΠΣ Ηρακλείου: Δαμάστα

ΕΠΣ Λασιθίου: ΑΕ Νεάπολης

Πηγή:sport365.gr

Περισσότερα Άρθρα