Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Ορεξάτοι οι νεοφώτιστοι στην πρεμιέρα – Το πανόραμα της Α1

Ορεξάτα μπήκαν οι νεοφώτιστες ομάδες στη πρεμιέρα της Α1, με εξαίρεση τον ΓΣ Ηλιούπολης ο οποίος ηττήθηκε με 0-1 από τον Ηρακλή Αμπελοκήπων και των Ακριτών με 0-4 από την Επανομή.Το πρωτάθλημα ξεκίνησε και πλέον τα ψέμματα τελειώσαν. Στη 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος, το μεγαλύτερο κέρδος, αποτελεί η δυναμική παρουσία του κόσμου, ο οποίος ξεπέρασε τους 2000 σε όλα τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου, δίνοντας ελπιδοφόρα μηνύματα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Από εκεί και πέρα, στο αγωνιστικό, με νίκη ξεκίνησαν τις  υποχρεώσεις τους, η Ομόνοια Σίνδου, η Νίκη Μεσημερίου, ο Αχιλλέας Τριανδρίας, ο ΠΑΟ Κουφαλίων, ο Ηρακλής Αμπελοκήπων και η ΑΕ Ευόσμου, ενώ η μοναδική ισοπαλία ήταν αυτή στο ματς του Κολχικού, όπου Κεραυνός και Θερμαϊκός Θέρμης έμειναν στο 0-0.

Στη πρεμιέρα λοιπόν, σημειώθηκαν 18 γκολ συνολικά εκ των οποίων ξεχώρισαν ιδιαίτερα τόσο αυτό του Ματζιούνη στη Μαλακοπή αλλά και τα δύο τέρματα που σημείωσε ο Θανάσης Μεγαλοοικονόμου μέσα στις Συκιές.

 

1η αγωνιστική
Ομόνοια Σίνδου – Ποσειδώνας Καλαμαριάς 3-0 (Τσαπνίδης, Νασούφι, Γκιάτα)
Νίκη Μεσημερίου – Παύλος Μελάς 2-1  (Καρολίδης, Κόλα / Χατζόπουλος)
ΠΟ Μαλακοπής – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-3 (Κωνσταντίνου, Φεντάνης / Ματζιούνης, Υψηλός, Παπατζίκος)
ΓΣ Ηλιούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1 (Αθανασιάδης)
ΑΕ Ευόσμου – Ολυμπιακός Κυμίνων 1-0 (Ταραμάς)
Κεραυνός Κολχικού – Θερμαϊκός Θέρμης 0-0
Αχιλλέας Τριανδρίας – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 3-0 (Τσαβδαρίδης, Κρυστάλλης 2)
Ακρίτες Συκεών – Αναγέννηση Επανομής 0-4 (Τέλος, Σουλιόπουλος, Μεγαλοοικονόμου 2)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αναγέννηση Επανομής 3
Ομόνοια Σίνδου 3
Αχιλλέας Τριανδρίας 3
Ηρακλής Αμπελοκήπων 3
ΑΕ Ευόσμου 3
Νίκη Μεσημερίου 3
ΠΑΟ Κουφαλίων 3
Θερμαϊκός Θέρμης 1
Κεραυνός Κολχικού 1
Ολυμπιακός Κυμίνων 0
ΓΣ Ηλιούπολης 0
Παύλος Μελάς 0
Ολυμπιακός Κυμίνων 0
Ποσειδώνας Καλαμαριάς 0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0
Aκρίτες Συκεών 0

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αναγέννηση Επανομής – ΑΕ Ευόσμου
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – Ολυμπιακός Κυμίνων
Παύλος Μελάς – ΠΟ Μαλακοπής
ΠΑΟ Κουφαλίων – Ομόνοια Σίνδου
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Ακρίτες Συκεών
Νίκη Μεσημερίου – Κεραυνός Κολχικού
Ποσειδώνας Μηχανιώνας – ΓΣ Ηλιούπολης
Θερμαϊκός Θέρμης – Αχιλλέας Τριανδρίας

 

 

Περισσότερα Άρθρα