Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Νίκη «παραμονής» για τον Αγροτικό Αστέρα, σε φόρμα η Μηχανιώνα!

Χωρίς να πιάσει ιδιαίτερα ικανοποιητική απόδοση, ο Αγροτικός Αστέρας επικράτησε με 1-0 της Καλλικράτειας και πλέον βρέθηκε πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού, με την υπόθεση παραμονής να βρίσκεται πλέον ξεκάθαρα στο χέρι του.

Από την άλλη, ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας σφράγισε κατά μεγάλο ποσοστό τη παραμονή του, κερδίζοντας με 1-3 τη Νίκη Αγκαθιάς και συνεχίζοντας την εκπληκτική φόρμα που βρίσκεται το τελευταίο διάστημα.

Γ ΕΘΝΙΚΗ (2ος όμιλος)

Αγροτικός Αστέρας – ΠΟ Ν. Καλλικράτειας 1-0 (Προβατίδης 47′)

Θύελλα Σαρακηνών – Μ. Αλέξ. Τρικάλων Ημαθίας 3-1 (Κυζιρίδης 12′, Γκέσιος 15′, Θωμάς Ε. 61′ / Αβραμόπουλος 39′)

Θερμαϊκός Θέρμης – Αλμωπός Αριδαίας 1-2 (Τρόκας 86′ / Πέττας 8′, Καμπλιώνης)

Νίκη Αγκαθιάς – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 1-3 (Μπατσαράς 60′ / Χαρίσης 7′, 61′, Ξόμπλιος 31′)

ΠΑΣ Φλώρινα – ΑΣ Γιαννιτσά 3-3 (Τσώτσος 16′, Ρωμαίος 71′, Μητρεβόλης 82′ / Χατζής 24′, Κωστάκης 58′, Ευθυμιάδης 73′)

Εδεσσαϊκός – ΑΟ Σειρήνα 3-0 α.α.

Άρης Παλαιοχωρίου – Μακεδονικός 0-3 α.α.

Ρεπό: Αστραπή Μεσοποταμίας

Times Cafe Bar: Αγν. Στρατιώτη 25 – Πολίχνη

Αναλυτικά η βαθμολογία

1. Αλμωπος Αριδαίας  58
2. Μακεδονικός  44
3. Εδεσσαϊκός  44
4.  Ποσειδώνας Μηχανιώνας  43
5. Αναγέννηση Γιαννιτσών  43
6.  Θερμαϊκός Θέρμης  43 
7. Θύελλα Σαρακηνών  42
8. Αγροτικός Αστέρας 38
9. Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων  38
————————————————–
10. Ν. Π. Ο. Ν. Καλλικράτειας  35 
11. Νίκη Αγκαθιάς 33 
12. Π. Α. Σ. Φλώρινα 29
13. Αστραπή Μεσοποταμίας 13
14. Α. Ο. Σειρήνα 3
15. Άρης Παλαιοχωρίου 0

Σιαμάτρας Α.Ε. | Γυψοσανίδες, Ξηρά Δόμηση, Θερμοπρόσοψη, Ελαστικές οροφές

Το πρόγραμμα των 8 ομάδων μέχρι και την 30η αγωνιστική :

Θύελλα Σαρακηνών: ΡΕΠΟ, Μηχανιώνα (εντός), Φλώρινα (εκτός), Θερμαϊκός (εντός)

Εδεσσαϊκός: Τρίκαλα (εκτός), ΡΕΠΟ, Μηχανιώνα (εκτός), Φλώρινα (εντός)

Ποσειδών Μηχανιώνας: Αστραπή (εντός), Σαρακηνοί (εκτός), Εδεσσαϊκός (εντός), Τρίκαλα (εκτός)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Εδεσσαϊκός (εντός), Σειρήνα, ΡΕΠΟ, Μηχανιώνα (εντός)

Νίκη Αγκαθιάς: Φλώρινα (εκτός), Θερμαϊκός (εκτός), Παλαιοχώρι, Αγροτικός (εκτός)

ΠΟ Ν.Καλλικράτειας: Σειρήνα, Μακεδονικός (εντός), Αλμωπός (εκτός), Γιαννιτσά (εντός)

Αγροτικός Αστέρας: Μακεδονικός (εκτός), Αλμωπός (εντός), Γιαννιτσά (εκτός), Αγκαθιά (εντός)

ΠΑΣ Φλώρινα: Αγκαθιά (εντός), Αστραπή (εκτός), Σαρακηνοί (εκτός), Εδεσσαϊκός (εκτός)

*Υποβιβάστηκαν Αστραπή Μεσοποταμίας, ΑΟ Σειρήνα και Άρης Παλαιοχωρίου

Περισσότερα Άρθρα

ΣΔΠΘ | Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συνδέσμου – Για 3η συνεχή θητεία πρόεδρος ο Γιάννης Τζίκας

Κατόπιν της διενέργειας τον εκλογών της Παρασκευής 11 Ιουνίου, σήμερα (Δευτέρα 14 Ιουνίου) συγκροτήθηκε το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου