Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Κατεβάζουν τα ρολά Σταυρίδης και Χατζηλάρι (Τα στατιστικά της Α1)

Σπάει τα… κοντέρ ο 20χρονος Τάσος Σταυρίδης του Ποσειδώνα Μηχανιώνας, ο οποίος ήταν ο κορυφαίος της ομάδος του μέσα στη Καλαμαριά τη περασμένη αγωνιστική και τη βοήθησε με τις επεμβάσεις του να φτάσει σε ένα πολύτιμο τρίποντο, φτάνοντας τα 10 παιχνίδια από τα 14 συνολικά που έπαιξε, δίχως να δεχθεί γκολ!




Την ίδια στιγμή, ο Νίκος Χατζηλάρι της Θύελλας Περιστερώνα, ήταν εκ των κορυφαίων στις αναμετρήσεις της Θύελλας με ΑΕ Ευόσμου και Μαλακοπή, δείχνοντας ότι αυτό το διάστημα βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Επίσης, τη περασμένη αγωνιστική, ο Ανδρέας Καρανάσιος έδωσε την ευκαιρία στον 17χρονο Γιώργο Λάκκα, ο οποίος έκανε ντεμπούτο κόντρα στον αγώνα με τον Μελιτέα.

Στη φωτογραφία ο Τάσος Σταυρίδης (αριστερά) και ο Έλβις Χατζηλάρι (δεξιά)

Λεπτά συμμετοχής
Μάκης Καραβελίδης (Ιάσων Αυγής) – 1.890 λεπτά (21 παιχνίδια)
Στέφανος Παναγιωτίδης (Θερμαϊκός Θέρμης) – 1.890 λεπτά (21 παιχνίδια)
Θοδωρής Μαλαμής (Εθνικός Σοχού) – 1.890 λεπτά (21 παιχνίδια)
Δημήτρης Αθανασίου (ΑΟ Καρδίας) – 1.890 λεπτά (21 παιχνίδια)
Μανώλης Μπαντής (Φοίνικας Πολίχνης) – 1.840 λεπτά (21 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 40 λεπτά)
Σπύρος Ιβανούδης (Αχιλλέας Τριανδρίας) – 1.710 λεπτά (19 παιχνίδια)
Απόστολος Μπόικος (Καμπανιακός)  – 1.620 λεπτά (18 παιχνίδια)
Σπύρος Παπαθανασίου (Ηρακλής Αμπελοκήπων) – 1.605 λεπτά (18 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 75 λεπτά)
Γιώργος Αβραμίδης (ΑΕ Ευόσμου)  – 1.551 λεπτά (18 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 21 λεπτά)
Νίκος Χατζηλάρι (Θύελλα Περιστερώνα) – 1.530 λεπτά (17 παιχνίδια)

Θωμάς Μουρμούρας (Ομόνοια Σίνδου) – 1.439 λεπτά (16 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 89 λεπτά)

 Άκης Χατζηδάκης (Ηρακλής Αμπελοκήπων – Κεραυνός Κολχικού) – 1.350 λεπτά (15 παιχνίδια)
Τάσος Σταυρίδης (Ποσειδώνας Μηχανιώνας) – 1.260 λεπτά (14 παιχνίδια)
Νίκος Μπογδάνος (ΠΟ Μαλακοπής) –1035 λεπτά (12 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 45 λεπτά)
Κωνσταντίνος Μπουμπίδης (Μαραθώνας) – 1.015 λεπτά (12 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 25 λεπτά)
Κλέβι Μίσκου (Μελιτέας) – 990 λεπτά (11 παιχνίδια)
Ηλίας Καζουλίδης (Ποσειδώνας Μηχανιώνας) – 630 λεπτά (7 παιχνίδια)
Στέλιος Βαξεβάνης (Μαραθώνας) – 540 λεπτά (6 παιχνίδια)
Παναγιώτης Ματζίρης (Ομόνοια Σίνδου) – 361 λεπτά (5 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 1 λεπτό)
Κώστας Παπαϊωάννου (Κεραυνός Κολχικού)  – 450 λεπτά (5 παιχνίδια)
Γούλας (ΠΟ Μαλακοπής) – 405 λεπτά (5 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 45 λεπτά)
Νίκος Πετκανάς (Μελιτέας) – 360 λεπτά (4 παιχνίδια)
Ανέστης Καστανίδης (Θύελλα Περιστερώνα) – 360 λεπτά (4 παιχνίδια)
Δημήτρης Μπούλκου (Κεραυνός Κολχικού) – 360 λεπτά (4 παιχνίδια)
Κωφός (ΠΟ Μαλακοπής)  – 360 λεπτά (5 παιχνίδια, στα 2 έπαιξε από 45 λεπτά)
Καράμπελας (ΑΕ Ευόσμου) – 339 λεπτά (4 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 69 λεπτά)
Μαλιάτσος (Μελιτέας) – 540 λεπτά (6 παιχνίδια)
Γρηγόρης Πουλίτσι (Καμπανιακός) – 270 λεπτά (3 παιχνίδια)
Δημήτρης Καρατζιοβαλής (Μαραθώνας) – 245 λεπτά (3 παιχνίδια, στο 1 έπαιξε 65 λεπτά)
Λαζαρίδης (Μαραθώνας) – 90 λεπτά (1 παιχνίδι)
Χατζηκωνσταντίνου (Αχιλλέας Τριανδρίας) – 90 λεπτά (1 παιχνίδι)
Λάκκας (Αχιλλέας Τριανδρίας) – 90 λεπτά (1 παιχνίδι)
Καραντασιάδης (Φοίνικας Πολίχνης) – 50 λεπτά (1 παιχνίδι)
Ιορδανίδης (Ηρακλής Αμπελοκήπων) – 15 λεπτά (1 παιχνίδι)



Καθαρή εστία (Φορά/παιχνίδια= %)
Ιορδανίδης – 1/1 (100%)
Δημήτρης Καράμπελας – 3/4 (75%)
Τάσος Σταυρίδης – 10/14 (71%)
Δημήτρης Καρατζιοβαλής – 2/3 (66%)
Γρηγόρης Πουλίτσι – 2/3 (66%)
Μανώλης Μπαντής – 11/20 (55%)
Στέφανος Παναγιωτίδης – 10/20 (50%)
Ηλίας Καζουλίδης – 3/7 (43%)
Απόστολος Μπόικος – 7/17 (41%)
Σπύρος Παπαθανασίου – 7/17 (41%)
Δημήτρης Αθανασίου – 8/20 (40%)
Μάκης Καραβελλίδης – 8/21 (38%)
Νίκος Χατζηλάρι – 6/16 (37,5%)
Θοδωρής Μαλαμής – 7/20 (35%)
Θωμάς Μουρμούρας – 4/12 (30%)
Γιώργος Αβραμίδης – 5/18 (28%)
Νίκος Μπογδάνος – 3/11 (27%)
Άκης Χατζηδάκης – 3/14 (21%)
Κωφός – 1/5 (20%)
Κώστας Παπαϊωάννου – 1/5 (20%)
Σπύρος Ιβανούδης – 3/18 (17%)

Αποκρούσεις πέναλτι
Κωνσταντίνος Μπουμπίδης – 3 (Με ΑΕ Ευόσμου, Ποσειδώνα Μηχανιώνας και Μελιτέα)
Μαλιάτσος – 2 (Με Καμπανιακό και Ομόνοια Σίνδου)
Σπύρος Ιβανούδης – 1 (Με Μαραθώνα)
Μάκης Καραβελίδης – 1 (Με ΑΟ Καρδίας)
Γιώργος Αβραμίδης – 1 (Με ΠΟ Μαλακοπής)
Απόστολος Μπόικος – 1 (Με ΑΟ Καρδίας)
Θωδορής Μαλαμής – 1 (Με Καμπανιακό)

Περισσότερα Άρθρα

ΕΠΣΜ:Το πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 14-15 Δεκέμβρη

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟ 14.12.2019   Α’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(8η αγωνιστική) —————————————————— ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης – Ατρόμητος Αθηνών Γήπεδο:ΑΚ