Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

ΕΠΣΜ: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου

Δείτε την εξέλιξη των σημερινών αγώνων της ΕΠΣ Μακεδονίας σε Α και Β κατηγορία. Η σελίδα ενημερώνεται συνεχώς.



Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(28η αγωνιστική) (Ώρα έναρξης αγώνων: 17.00)
——————————————————
Ελευθεριακός – Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης*  2-2 (Βιλανάκης 10′ πεν., 48’/ Βοσνάκης 24′, Αρσενίδης 35′)
*Αποβλήθηκε για διαμαρτυρία με δύο κίτρινες κάρτες ο Φιλιππίδης στο 1ο λεπτό)

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου – Αστέρας Αμπελοκήπων 1-2 (Μιμικόπουλος 71’/ Κυριακίδης 41′, 82′ )

ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας – Δόξα Πενταλόφου 1-2 ( 7′ / Μάσκας 53′, Αγγελής 69′)

Αίας Ευόσμου – Αξιός Ανατολικού 2-2 (Γαβρίδης 16’,  Κιλινκαρίδης 63’, Βράκας 77’, Γοκολτσής 79’)

Δόξα Ρετζικίου – Αναγέννηση Χαλκηδόνας 0-2 

ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός 0-3 (Κουσιώρας 61’, Βέργος 66’, Ελλινίδης 74’)

Frantzeskos Shoes – Κατσαντώνη 32  Ελευθέριο Κορδελιό 

 

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(28η αγωνιστική) (Ώρα εναρξης αγώνων: 17.00)
——————————————————
Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου – Μακεδονικός Λητής* 2-3 (Ανδρεανίδης 51′ , 85′ πεν./ Μποβάκης 10′,43′, Κοσμούδης 58′ )

ΑΣ Νεάπολης – Ελλήσποντος Μαδύτου 0-1 (Τζουβελέκης Αλέξανδρος)

Ακρίτες Συκεών – Απόλλων Ζαγκλιβερίου 1-3 

Μακεδονικός Ασκού – ΠΑΟ Ξυλούπολης* 4-2 (Καρυπίδης 25′, Αργυρόπουλος 36′, Καραμουκίδης 40′, Δαλκίδης 86′ / Δουλγερίδης 32′, Τσεβρετζής 65′ – Αποβολή ο Δουλγερίδης στο  89′)

ΑΕ Φιλύρου – Κεραυνός Ωραιοκάστρου 1-0 (Πάππας) (Χαμ. πενάλτι στο 45′ για το Φίλυρο)

ΑΕ Ελπίδα Τούμπας – ΠΑΟ Δορκάδας 0-1 (Παπαζώτος 10′ πεν.)

2Μεϊμαρίδου Μarket – Πλαστήρα 36  Ευκαρπία 

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική)
——————————————————
Ολυμπος Δενδροποτάμου – Εθνικός Ευόσμου  0-1 (Σπανογιώργος 48′)

Times Cafe Bar – Αγν. Στρατιώτη 25 Πολίχνη

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική)
——————————————————
17.00 Ελπίδες Σταυρούπολης – Εθνικός Μετεώρων  1-1 

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική) (Ώρα έναρξης αγώνων: 17.00)
——————————————————
Νέστωρ Οσσας – Αρης Καβαλαρίου 4-1 

Αρης Ξηροποτάμου – Δόξα Ασσήρου  0-2 

Ηρακλής Μοδίου – Δάφνη Ευαγγελισμού  3-4 ( ; / Καλεντερίδης Χ., Δημόπουλος Χ., Δουλγερίδης Δ., Καλαϊδόπουλος)

Εθνικός Προφήτη – ΑΕ Αγ.Γεωργίου 4-5 

Διγενής Κρυονερίου – Εθνικός Λαγυνών 3-0 (Τουρλούμης 17’, 38’, Σαββίδης 78’)

Ποντιακός Πολυδενδρίου – Δράση Αρδαμερίου 3-2  

ΠΑΟΚ Ανοιξιάς – Βρασίδας Βρασνών  3-0 α.α

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική) (Ώρα έναρξης αγώνων 17.00)

——————————————————

Απόλλων Κάτω Σχολαρίου – Πυρσός Αγίας Τριάδας  1-3

Φοίνικας Καλαμαριάς – ΑΕ Χαριλάου – Αγιος Ελευθέριος 0-0 

Γερμανική Αθλητική Ακαδημία – Αριστοτέλης  0-3(Λουιζίδης 12’, 51’, Ρεσούλι 68’)

Μέντεκας Καλαμαριάς – ΑΕ Μαρτίου 2-0 

Αχιλλέας Περαίας – Αργοναύτης Καλαμαριάς 2-1

Περισσότερα Άρθρα

Εξελίξεις στον πάγκο του Ηρακλή

Πριν από λίγο χώρισαν οι δρόμοι του Ηρακλή με τον Γιώργο Ακριτόπουλο Υπηρεσιακός αναλαμβάνει ο βοηθός, Θαλής Θεοδωρίδης, αλλά εκτιμάται ότι δε