Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Επανέναρξη των πρωταθλημάτων: Το μήνυμα της ΕΠΣΜ και το πρόγραμμα αγώνων

Για το σαββατοκύριακο 22-23 Ιανουαρίου 2022, προγραμματίζει την πλήρη επανέναρξη όλων των αγωνιστικών δραστηριοτήτων της η ΕΠΣ Μακεδονίας, τόσο στα ανδρικά πρωταθλήματα, όσο και στα πρωταθλήματα υποδομών.

Παρόλο αυτά οι τελικές αποφάσεις θα παρθούν την Τετάρτη (19/1), ανάλογα με τα αποτελέσματα των ελέγχων που θα στείλουν στην ΕΠΣΜ τα σωματεία.

Μάλιστα η ένωση έστειλε σε αυτά το παρακάτω μήνυμα:

ΕΠΕΙΓΟΝ
Άμεση ενημέρωση των σωματείων για τους αγώνες του Σαββατοκύριακου 22-23/01/2022
Κύριε Πρόεδρε,
Ενόψει της επανέναρξης των πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ. Μακεδονίας σ’ όλες τις κατηγορίες, αρχής γενομένης από το Σαββατοκύριακο 22-23 Ιανουαρίου 2022, σας παρακαλούμε να μας ενημερώσετε με email ([email protected]) το αργότερο μέχρι την Τρίτη 18 Ιανουαρίου 2022 και ώρα 12.00 για τυχόν προβλήματα που ενδεχομένως θα έχετε με κρούσματα σε ποδοσφαιριστές σας.
Γι’ αυτό τον λόγο πρέπει όλοι οι αγωνιζόμενοι αθλητές σας να διενεργήσουν τον απαραίτητο έλεγχο για covid 19 με rapid test.

Βέβαια στις 19/1 θα διεξαχθούν οι αγώνες κυπέλλου ενώ αργότερα σήμερα θα γνωστοποιηθούν τα προγράμματα των ανδρικών και υποδομών του Σαββατοκύριακου 22-23/1/2022.

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19.01.2022

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(10η αγωνιστική – ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)

——————————————

Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Θερμαϊκός Θέρμης

Γήπεδο:Αγροτικού Αστέρα – ώρα:15.00

Εθνικός Σοχού – Ορφέας Puma Ξάνθης

Γήπεδο:Σοχού – ώρα:15.00

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(10η αγωνιστική – ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ)

——————————————

Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΟΦ Αγίου Ματθαίου

Γήπεδο:Δημ. Αμπελοκήπων (χόρτο) – ώρα:12.30

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Δ ΦΑΣΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

ΑΕ Καλλιθέας Παν.Φαν. – Παύλος Μελάς

Γήπεδο:ΔΑΚ Συκεών (Νέο) – ώρα: 14.45

Παρατηρητής:Σιουραντάνης Κωνσταντινος – Γιατρός:Κεχαγιά Δέσποινα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Δ ΦΑΣΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

Ορφέας Σουρωτής – Αχιλλέας Τριανδρίας

Γήπεδο:Σουρωτής – ώρα:14.45

Παρατηρητής:Παπαδόπουλος Εμμανουήλ – Γιατρός:Ιωαννίδης Παντελεημων

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Ε ΦΑΣΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

ΑΜΣ Νικόπολη – Δάφνη Ακροποτάμου

Γήπεδο:Άνω Ηλιούπολης (πλαστικό) – ώρα:14.45

Παρατηρητής:Παπαδόπουλος Γ.τ. Ελευθ. – Γιατρός: Αμανατίδου Σοφία

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Ε ΦΑΣΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

——————————————————

Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης – ΠΑΟΚ

Γήπεδο:Δημ.Πυλαίας (πλαστικό) – ώρα: 14.45

Παρατηρητής:Βότσαρης Κωνσταντίνος – Γιατρός:Λάλλας Κωνσταντίνος

 

Περισσότερα Άρθρα