Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Γ Εθνική – 2ος Όμιλος: Ξανά κορυφή ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας, «δύσκολα» ο ΠΑΟ Κουφαλίων

Ξανά στη πρώτη θέση βρέθηκε η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη, η οποία επικράτησε με 2-1 της Θύελλας Σαρακηνών στο ντέρμπι κορυφής, αποκτώντας και πάλι το πάνω χέρι στον βαθμολογικό πίνακα. Από την άλλη, ο ΠΑΟ Κουφαλίων δε κατάφερε ούτε σήμερα να κερδίσει τον Αετό Βαρβάρας και πλέον η υπόθεση παραμονή μοιάζει ως ένα πολύ δύσκολο σενάριο.

Πλήγμα για την Θύελλα Σαρακηνών οι δύο κόκκινες κάρτες σε Τράκα και Γαρύφαλλο, οι οποίοι χάνουν το επόμενο παιχνίδι με τον Θερμαϊκό Θέρμης.

2ος όμιλος (11η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αετός Βαρβάρας 1-1 (3′ Τοπαλίδης / 59′ Καρακίτσος)

Ποσειδών Μηχανιώνας – Θύελλα Σαρακηνών 2-1 (27′ Τοπούζης, 67′ Ξανθόπουλος πεν / 40΄ Γεωργίου πεν)

ΠΟ Ν.Καλλικράτειας – Εθνικός Γιαννιτσών 4-3 (10′-88′-90+3′ Μουράτι, 83′ Σακαλής / 32′-49′-53′ Καπουσούζης)

Θερμαϊκός Θέρμης – Μ.Αλεξ.Τρικάλων 1-0 (4′ Μπικιάρης Ν.)

Αναγέννηση Γιαννιτσών – Αγρ.Αστέρας 1-2 (82′ Τασιώνας / 20′ Μαντζίρης, 63′ Προβατίδης)

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Αναγέννηση Πλαγιάς 1-6 (17′ Αργυρόπουλος / 9′-27′-57′ Στεφανίδης, 41′ Παπαδόπουλος Κ., 56′ Γρηγοριάδης, 67′ Μπελίτσας)

Εδεσσαϊκός – Νίκη Αγκαθιάς 0-3 (6′-25′ Ζυγκερίδης, 80′ Παπαδόπουλος)

Ρεπό : Μακεδονικός

Βαθμολογία
Ποσειδώνας Μηχανιώνας    25 ** (21-5)
———————————–
Θύελλα Σαρακηνών   23*   (19-8)
Θερμαϊκός Θέρμης    22  (19-11)
Αγροτικός Αστέρας    22**  (17-6)
Αναγέννηση Γιαννιτσών   16*   (14-9)
Μακεδονικός    15 *  (13-7)
Αναγέννηση Πλαγιάς   15*  (15-9)
Μέγας Αλ. Τρικάλων   14*  (14-11)
Εδεσσαϊκός     14*  (10-15)
————————————- (Γραμμή υποβιβασμού)
Καλλικράτεια  11*  (12-17)
Νίκη Αγκαθιάς   10*   (9-13)
Εθνικός Γιαννιτσών    10  (12-19)
Αετός Βαρβάρας    8 (11-20 )
ΠΑΟ Κουφαλίων  7    (8-17)
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας   1* (3-30)
*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους ή έχουν γενικά ένα παιχνίδι λιγότερο

12η Αγωνιστική
Ποσειδών Μηχανιώνας – ΠΑΟ Κουφαλίων
Αετός Βαρβάρας – Νέος ΠΟ Νέας Καλλικράτειας
Θύελλα Σαρακηνών ΠΑΣ – Θερμαϊκός Θέρμης
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας ΑΟ – ΑΣ Γιαννιτσά
Μακεδονικός – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – Εδεσσαϊκός
Αναγέννηση Πλαγιάς – Νίκη Αγκαθιάς

Περισσότερα Άρθρα