Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Γ’ Εθνική – 1ος Όμιλος: «Γκέλα» της ΑΕ Ευόσμου και ισοπαλία στον Σοχό

Τη πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν οι παίκτες της Αναγέννησης Θαλασσιάς στη Θεσσαλονίκη, κερδίζοντας με 0-1 την ΑΕ Ευόσμου, η οποία έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Με το γκολ του Γκίκα η Αναγέννηση πήρε μια νίκη που όμως από ότι όλα δείχνουν μικρή σημασία θα έχει στο τέλος της χρονιάς καθώς παρέμεινε στη πρότελευταια θέση (τελευταία η Δόξα Σιδηροχωρίου που δεν κατεβαίνει στο πρωτάθλημα), την ίδια στιγμή όπου η ομάδα του Κώστα Κορμαρή παρέμεινε στο -1 από την γραμμή του υποβιβασμού ωστόσο νιώθει πλεόν πίσω της, τη «καυτή ανάσα» της ΑΕ Αμπελοκήπων που κέρδισε με 2-3 την Ελπίδα Σαπών.

Στον Σοχό, ούτε σήμερα κατάφερε να κερδίσει ο Ηρακλής Αμπελοκήπων, ισοφαρίζοντας με πέναλτι του Πορτουλίδη στο 78′, το τέρμα που είχε σημειώσει νωρίτερα ο Θεοδωρίδης (68′). Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα ο Εθνικός Σοχού καθώς στο 90′, δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση ο Δημητρακούδης.

Petshop88: Πάνω από 5.000 προϊόντα για το κατοικίδιο σου

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Ορφέας Ξάνθης  1-0 

Εθνικός Σοχού-Ηρακλής  Αμπελοκήπων 1-1  (Θεοδωρίδης 68′ / Πορτουλίδης 78 πεν.)

Ελπίδα Σαπών-ΑΕ Αμπελοκήπων   2-3 (Τσορμπανίδης 27′, Μπόζης 53’/ Χατζηδημητρίου 41′, Τσερκέζος 61′ πεν., Νικολαϊδης 78′)

ΑΕ Εύοσμου-Αναγέννηση Θαλασσιάς   0-1  (Γκίκας 60′)

Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Αετός Οφρυνίου   3-1 (Αραμπατζής 2′, Χατζηκυριάκου 49′, 88’/ Τσιλόγλου 51′)

ΑΕ Διδυμότειχου*-Νέστος Χρυσούπολης   0-0 
*Κόκκινη ο Γκιντίδης της ΑΕΔ στο 69′

Πανδραμαϊκός-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου    3-0 α.α  

Άρης Αβάτου-Αλεξανδρούπολη FC   1-0  ( Μπουλούτ 40′)

Κάβα Ποτών – Αφοί Μάστακα – Τζεκάκη 42 Αμπελόκηποι

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Παναδραμαϊκός    22   (14-3)
———————————-
Ορφέας Ξάνθης    22   (16-5)
Αετός Οφρυνίου  19 (16-7)
Ηρακλής Αμπελοκήπων   17   (19-6)
Μ. Αλεξ. Ορφανίου   16  (12-13)
Απόλλων Παραλιμνίου   14*   (9-5)
Άρης Αβάτου   13   (12-8)
Ένωση Αλεξανδρούπολης   13   (10-11)
Νέστος Χρυσούπολης   12  (8-7)
Εθνικός Σοχού   11   (10-9)
——————————————-
Ελπίδα Σαπών    11  (9-11)
ΑΕ Ευόσμου   10  (9-12)
ΑΕ Αμπελοκήπων   10  (10-18)
ΑΕ Διδυμοτείχου    7   (9-11)
Αναγέννηση Θαλασσιάς     (3-19)
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου   0     -δεν συνεχίζει-

10η Αγωνιστική
Εθνικός Σοχού – Απόλλων Παραλιμνίου
Ορφέας Puma Ξάνθης – Ελπίς Σαππών
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Ευόσμου ΑΕ
Αμπελοκήπων ΑΕ – Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Αναγέννηση Θαλασσιάς – ΑΕ Διδυμοτείχου
Αετός Ορφανού – Πανδραμαϊκός
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ένωση Άνθειας Αριστείνου

 

Περισσότερα Άρθρα