Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Γ εθνική – 1ος Όμιλος: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Γλυκόπικρη ήταν η γεύση της 8ης αγωνιστικής για τις ομάδες της Θεσσαλονίκης, καθώς σε τρεις αναμετρήσεις (Σοχός, ΑΕ Ευόσμου και Ηρακλής Αμπελοκήπων), οι Θεσσαλονικείς μετρήσαν μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα.

Αρχικά, ο Εθνικός Σοχού ήταν αυτός που έφερε τη νίκη από την έδρα της Αναγέννησης Θαλασσιάς, κάνοντας την ανατροπή από 1-0 σε 1-2 με τα γκολ του Θεοδωρίδη και του Κουκουρίγκου και παίρνοντας σημαντική βαθμολογική ανάσα.

Στους Αμπελόκηπους, ο Ηρακλής τα βρήκε σκούρα απέναντι στον πολύ ισχυρό φέτος Απόλλωνα Παραλιμνίου, αποσπώντας στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πορτουλίδη.

Τέλος, αναφορικά για τις ομάδες της Θεσσαλονίκης, η ΑΕ Ευόσμου παρότι το πάλεψε μέχρι τέλους σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι με τον Νέστο Χρυσούπολης, δε τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2.

Φωτογραφικό υλικό από την αναμέτρηση Ηρακλής Αμπελοκήπων – Απόλλων Παραλιμνίου

Κάβα Ποτών – Αφοί Μάστακα – Τζεκάκη 42 Αμπελόκηποι

1ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Απόλλων Παραλιμνίου  2-2  (Μάρτινς 64′ , Πορτουλίδης 90+ πεν. / Σοφιανός 45′,Γαϊδαρτζής 86′)

ΑΕ Αμπελοκήπων – Ορφέας Ξάνθης  1-2 ( Χατζηδημητρίου 20′ /Κατρανίτσας 28′, Χιτ 77′)

Αναγέννηση Θαλασσιάς* – Εθνικός Σοχού  1-2 (Κωφίδης 3′ /  Θεοδωρίδης 8′, Kουκουρίγκος 54′)

Αετός Οφρυνίου – Ελπίδα Σαπών  3-0 (Παυλίδης 34′)

Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Ευόσμου  3-2 ( Παπαδόπουλος 44′ πεν., Γεωργιάδης 71′, Μπαϊκαρά 78’/ Καρανδρέας 13′, Μπονέρης 72′)

Ένωση Αλεξ/πολης – ΑΕ Διδυμοτείχου  3-1 (Τρανόπουλος 67′, Κομεσίδης 73′, Παπάζογλου 90+1’/ Παππούδης 58′)

Άρης Αβάτου – Πανδραμαϊκός  1-2 (Γκέκας 31′ πεν)

Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου – Μ.Αλεξ.Ορφανίου 0-3 α.α.

Petshop88: Πάνω από 5.000 προϊόντα για το κατοικίδιο σου

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ορφέας Ξάνθης    22   (15-4)
———————————-
Αετός Οφρυνίου  19 (14-5)
Παναδραμαϊκός    19   (11-3)
Ηρακλής Αμπελοκήπων   16   (17-5)
Ένωση Αλεξανδρούπολης   13   (10-10)
Μ. Αλεξ. Ορφανίου   13  (9-12)
Ελπίδα Σαπών    11*  (7-7)
Απόλλων Παραλιμνίου   10**   (8-5)
Εθνικός Σοχού   10   (9-8)
Νέστος Χρυσούπολης   10*  (10-9)
——————————————-
Άρης Αβάτου   7*   (8-7)
ΑΕ Ευόσμου   7*  (8-11)
ΑΕ Αμπελοκήπων   7*  (6-12)
ΑΕ Διδυμοτείχου    6   (9-10)
Αναγέννηση Θαλασσιάς     (2-16)
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου   0    (2-17) -δεν συνεχίζει-

*Ένα παιχνίδι λιγότερο

Times Cafe Bar – Aγν. Στρατιώτη 25 Πολίχνη

*Δείτε αργότερα τις λίστες με τους σκόρερ σε 1ο και 2ο όμιλο της Γ εθνικής

09/05/2021, 17:00
Απόλλων Παραλιμνίου Ορφέας Puma Ξάνθης
09/05/2021, 17:00
Εθνικός Σοχού Ηρακλής Αμπελοκήπων
09/05/2021, 17:00
Ελπίς Σαππών Αμπελοκήπων ΑΕ
09/05/2021, 17:00
Ευόσμου ΑΕ Αναγέννηση Θαλασσιάς
09/05/2021, 17:00
Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου ΑΟ Αετός Ορφανού
09/05/2021, 17:00
ΑΕ Διδυμοτείχου Νέστος Χρυσούπολης
09/05/2021, 17:00
Πανδραμαϊκός Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
09/05/2021, 17:00
Άρης Αβάτου Ένωση Άνθειας Αριστείνου

Περισσότερα Άρθρα