Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Γ εθνική: Συγκλονιστική μάχη παραμονής στον 2ο όμιλο – Το πρόγραμμα μέχρι τέλος

Για ακόμη μία χρονιά, ο 2ος όμιλος της Γ Εθνικής παρουσιάζει εξαιρετικό ενδιαφέρον όσον αφορά την υπόθεση παραμονή στην κατηγορία.

Times Cafe Bar: Αγν. Στρατιώτη 25 – Πολίχνη

Ειδικά φέτος, η κατάσταση κρίνεται…χαοτική και μάλιστα σε μια χρονιά που δύο ομάδες αποχώρησαν από το πρωτάθλημα και ήδη (επτά αγωνιστικές πριν το τέλος) η Αστραπή Μεσοποταμίας έχει ήδη υποβιβαστεί και μαθηματικά.

Εκ των πραγμάτων λοιπόν, τρεις είναι ακόμη οι θέσεις που οδηγούν στα τοπικά πρωταθλήματα της νέας σεζόν, καθώς σύμφωνα με την προκήρυξη της διοργανώτριας, χάνουν την κατηγορία όσες ομάδες τερματίσουν από τη 10η θέση και κάτω.

Αν κάποιος δει την εικόνα της βαθμολογίας και κρίνει με βάση τα μαθηματικά, ακόμη και η δεύτερη Αναγέννηση Γιαννιτσών δεν έχει εξασφαλίσει την παραμονή της!

Σιαμάτρας Α.Ε. | Γυψοσανίδες, Ξηρά Δόμηση, Θερμοπρόσοψη, Ελαστικές οροφές

Ωστόσο, σύμφωνα με τη λογική και την εμπειρία στην κατηγορία, από τον τέταρτο Θερμαϊκό μέχρι και τον 12ο ΠΑΣ Φλώρινα (που πήρε σημαντικότατη νίκη χθες στην Καλλικράτεια) οι ομάδες οφείλουν να συγκεντρώσουν βαθμούς αν θέλουν να αποφύγουν περιπέτειες.

Στις επόμενες επτά αγωνιστικές υπάρχουν παιχνίδια που θα θεωρούνται «τελικοί» για τις εμπλεκόμενες ομάδες, ενώ σημαντικό ρόλο θα παίξουν και οι βαθμοί στα χαρτιά για όσες προβλέπεται να αγωνιστούν κόντρα σε ΑΟ Σειρήνα και Άρη Παλαιοχωρίου.

Petshop88: Πάνω από 5.000 προϊόντα για το κατοικίδιο σου

Το πρόγραμμα των 9 ομάδων μέχρι και την 30η αγωνιστική :

Θερμαϊκός (37β) : Καλλικράτεια (εντός), Μακεδονικός (εκτός), Αλμωπός (εντός), Γιαννιτσά (εκτός), Αγκαθιά (εντός), Αστραπή (εντός), Σαρακηνοί (εκτός)

Θύελλα Σαρακηνών (36β) : Σειρήνα, Εδεσσαϊκός (εκτός), Τρίκαλα (εντός), ΡΕΠΟ, Μηχανιώνα (εντός), Φλώρινα (εκτός), Θερμαϊκός (εντός)

Εδεσσαϊκός (35β) : Αστραπή (εκτός), Σαρακηνοί (εντός), Σειρήνα, Τρίκαλα (εκτός), ΡΕΠΟ, Μηχανιώνα (εκτός), Φλώρινα (εντός)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων (34β) : Αγκαθιά (εκτός), Αστραπή (εντός), Σαρακηνοί (εκτός), Εδεσσαϊκός (εντός), Σειρήνα, ΡΕΠΟ, Μηχανιώνα (εντός)

Ποσειδών Μηχανιώνας (34β) : Αλμωπός (εντός), Γιαννιτσά (εντός), Αγκαθιά (εκτός), Αστραπή (εντός), Σαρακηνοί (εκτός), Εδεσσαϊκός (εντός), Τρίκαλα (εκτός)

ΠΟ Ν.Καλλικράτειας (32β) : Θερμαϊκός (εκτός), Παλαιοχώρι, Αγροτικός (εκτός), Σειρήνα, Μακεδονικός (εντός), Αλμωπός (εκτός), Γιαννιτσά (εντός)

Νίκη Αγκαθιάς (32β) : Τρίκαλα (εντός), ΡΕΠΟ, Μηχανιώνα (εντός), Φλώρινα (εκτός), Θερμαϊκός (εκτός), Παλαιοχώρι, Αγροτικός (εκτός)

————————— (από κάτω η ζώνη του υποβιβασμού)

Αγροτικός Αστέρας (29β) : Παλαιοχώρι, Σειρήνα, Καλλικράτεια (εντός), Μακεδονικός (εκτός), Αλμωπός (εντός), Γιαννιτσά (εκτός), Αγκαθιά (εντός)

ΠΑΣ Φλώρινα (27β) : Μακεδονικός (εντός), Αλμωπός (εκτός), Γιαννιτσά (εντός), Αγκαθιά (εντός), Αστραπή (εκτός), Σαρακηνοί (εκτός), Εδεσσαϊκός (εκτός)

*Υποβιβάστηκαν Αστραπή Μεσοποταμίας, ΑΟ Σειρήνα και Άρης Παλαιοχωρίου

Πηγή: Sportsup.gr

Περισσότερα Άρθρα

Το πρόγραμμα του Σ/Κ 22- 23 Φεβρουαρίου της ΕΠΣ Μακεδονίας

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟ 22.02.2020   Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική) —————————————— ΠΑΟΝ Επιβατών – Ηρακλής Αμπελοκήπων Γήπεδο:Νέων Επιβατών –