Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Γ εθνική: Βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική (1ος – 2ος όμιλος)

Δείτε συγκεντρωτικά την “ταυτότητα” στους δυο πρώτους ομίλους της Γ΄ Εθνικής, με πολλές ομάδες από τη Μακεδονία, μετά τα αποτελέσματα της Κυριακής, με βαθμολογίες, πίνακα των σκόρερ και επόμενη μέρα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ


ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ

  1. Αγροτικός Αστέρας 38 (265)
  2. Άρης Αβάτου 27 (2214)
  3. Πανδραμαϊκός 26 (25-11)
  4. Εθνικός Σοχού 24 (158)
  5. Θερμαϊκός Θέρμης 23 (1920)
  6. Απόλλων Παραλιμνίου 22 (21-15)
  7. Δόξα Δράμας 20 (15-13)
  8. Νέστος Χρυσούπολης 20 (1721)
  9. Αλεξανδρούπολη 19 (1925)
  10. Ορφέας Ξάνθης 15 (16-34)
  11. Αναγέννηση Πλαγιάς 14 (10-29)
  12. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 13 (8-17)

 

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

7 ΓΚΟΛ: Μπερούκας (Πανδραμαϊκός).

6 ΓΚΟΛ: Μελισσόπουλος (Αγροτικός Αστέρας), Γ. Παυλίδης (Πανδραμαϊκός), Παρπουτσής (Αναγέννηση Πλαγιάς), Καρακασίδης (Αλεξανδρούπολη).

5 ΓΚΟΛ: Ευθυμιάδης (Αγροτικός Αστέρας), Σαλπιγγίδης (Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου), Γεωργιάδης, Γκίκα (Απόλλων Παραλιμνίου), Γκέκας (Άρης Αβάτου).

4 ΓΚΟΛ: Θεοδωρίδης (Θερμαϊκός Θέρμης), Ταχματζίδης (Εθνικός Σοχού), Κόντος (Δόξα Δράμας), Κ. Πατσιώρας (Αλεξανδρούπολη), Κουκουρίγκος, Λ. Παπαδόπουλος (Ορφέας Ξάνθης).

ΓΚΟΛ:  Καθάριος, Κατσιάκης (Αγροτικός Αστέρας), Μπαλικτσής (Θερμαϊκός Θέρμης), Στασινόπουλος (Εθνικός Σοχού), Πινδώνης, Τζελίδης (Πανδραμαϊκός), Γρ. Παπαδόπουλος, Μπάμπουρας, Δερμιτζάκης (Νέστος Χρυσούπολης), Γκασιμπαγιαζίδης (Ορφέας Ξάνθης).

2 ΓΚΟΛ: Μπουλγκουρίδης (Αγροτικός Αστέρας), Αμαραντίδης, Μπατσαράς (Εθνικός Σοχού), Αγγελίδης, Πουρνάρας, Κυριακίδης, Πασιαρδής (Θερμαϊκός Θέρμης), Μουδούρογλου, Χατζηκυριάκου, Μπαρέττας (Δόξα Δράμας), Αχαλινόπουλος (Πανδραμαϊκός), Βαλαβανόπουλος (Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου), Ελέζι, Δεινόπαπας, Λίτσκας, Καρυοφύλλης, Σερβές (Απόλλων Παραλιμνίου), Τζούριτς (Νέστος Χρυσούπολης), Σαρηγιαννίδης, Ν. Παπαδόπουλος, Βαφειάδης, Κοντογιαννίδης (Άρης Αβάτου), Ν. Στοϊνοβιτς (Αλεξανδρούπολη), Τορομανίδης (Ορφέας Ξάνθης).

1 ΓΚΟΛ: Καλλίδης, Σαρβανίδης, Ζουλούμης, Βοσκόπουλος, Xρ. Αβραμίδης, Κεχαγιάς (Αγροτικός Αστέρας), Κατσαμάγκας, Στάικος, Μπράουν, Ομασέρε, Τζανουλίνος (Δόξα Δράμας), Κράββαρης, Μουτζούρης, Aλωπούδης, Βενιζέλος, Σιούτας (Θερμαϊκός Θέρμης), Καραμπατάκης, Βαβλιάκης (Εθνικός Σοχού), Ρεβυθόπουλος, Άντριτς, Γιαννόπουλος (Πανδραμαϊκός), Παπαδόπουλος, Θεοδωρίδης (Απόλλων Παραλιμνίου), Τσολακίδης (Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου), Λούζι, Γκατζολάρι, Mπαϊκαρά, Μενίκου, Φραγκούλης (Νέστος Χρυσούπολης), Στεφανίδης, Παντελιάδης, Σερταρίδης, Γρηγοριάδης (Αναγέννηση Πλαγιάς), Χριστοφορίδης, Μαντζίρης, Δορουγιδένης, Ρουμπιές, Αγγ. Πατσιώρας, Τσιεγγελίδης, Μαλτέζος (Αλεξανδρούπολη), Ν. Μελισσόπουλος, Χατζηπαπάς, Παπαστεφάνου (Ορφέας Ξάνθης), Αραμπατζής, Τσάπαρης, Ψεμματάς, Κουτσούμπας, Φούντας, Κωσταρέλης, Καρατλίδης, Μελισσόπουλος (Άρης Αβάτου).

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-27/2

Εθνικός Σοχού – Νέστος Χρυσούπολης

Ορφέας Ξάνθης – Αναγέννηση Πλαγιάς

Θερμαϊκός Θέρμης – Άρης Αβάτου

Πανδραμαϊκός – Αλεξανδρούπολη FC

Απόλλων Παραλιμνίου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

Αγροτικός Αστέρας- Δόξα Δράμας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ-2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ

  1. Μακεδονικός 37 277
  2. Κοζάνη 32 2610
  3. ΑΕΠ Κοζάνης 27 2316
  4. Εδεσσαϊκός 26 2119
  5. Ποσειδώνας Μηχανιώνας 23 18-16
  6. Λευκίμμη 21 22-19
  7. Θύελλα Σαρακηνών 21 19-21
  8. Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 21 17-17
  9. ΑΣ Γιαννιτσά 19 1214
  10. ΟΦ Αγίου Ματθαίου 17 1830
  11. Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης 12 1125
  12. Ηρακλής Αμπελοκήπων 9 1129

 

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

ΓΚΟΛ: Τοπούζης (Μακεδονικός), Ιγνατίδης (Ποσειδώνας Μηχανιώνας), Κυζιρίδης (Εδεσσαϊκός).

7 ΓΚΟΛ: Σασίνκα (ΑΕΠ Κοζάνης)

6 ΓΚΟΛ: Ιορδανίδης (FC Κοζάνη), Ζυγκερίδης (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων), Χαρβαλιάς (ΟΦ Αγίου Ματθαίου).

5 ΓΚΟΛ: Μελικιώτης (Εδεσσαϊκός), Κωστούλας (FC Κοζάνη), Σαμαράς (ΑΣ Γιαννιτσά), Γκέσιος, Ιωάννου (Θύελλα Σαρακηνών), Μπουλάτοβιτς (ΑΕ Λευκίμμης).

4 ΓΚΟΛ: Τσουκάνης (Μακεδονικός), Tσόρμπας (Θύελλα Σαρακηνών), Πάλλας (Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης), Σέα, Κοτταρίδης (ΑΕΠ Κοζάνης), Γεωργακόπουλος (ΑΕ Λευκίμμης),

3 ΓΚΟΛ: Γαρύφαλλος (Μακεδονικός), Καραγιάννης, Μαυροματίδης, Ψιάνος (FC Κοζάνη), Ντούνγκα (Ποσειδώνας Μηχανιώνας), Λίτσιος (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Μουρίκι (Θύελλα Σαρακηνών), Πέικος (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων), Θεοδωράκης, Κωστακιώτης (Λευκίμμη), Σπίνουλας (ΟΦ Αγίου Ματθαίου).

2 ΓΚΟΛ: Ζαννάκης (Μακεδονικός), Τσακιρίδης, Λαγόντζος (Ποσειδώνας Μηχανιώνας), Τσώτσος (FC Κοζάνης), Ντόγος, Κατικαρίδης (Εδεσσαϊκός), Μυλωνάς (Γιαννιτσά), Νικολίτσας (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Κατσαβάκης (ΑΕΠ Κοζάνης), Κοτζατίσογλου, Σάλλα (Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης), Μουρατίδης, Πιπιλιάρης (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων), Γωνιάδης, Μποζίκης, Πέριτς (ΟΦ Αγίου Ματθαίου), Τσεβανέδης, Λαμσάι (Λευκίμμη).

1 ΓΚΟΛ: Τσιαμπάζης, Θεοδωρίδης, Χατζηκωνσταντίνου, Xασάνογλου, Κυζίλης, Πολύζος, Σαραγιώτης (Μακεδονικός), Κουτσικοβαγγέλης, Kαστριτσέας, Mόλα (Ποσειδώνας Μηχανιώνας), Σπαρτιάτης, Μωυσίδης, Ταουσιάνης, Νικολαϊδης (Εδεσσαϊκός), Τσιάκαλος, Xαραβητίδης, Χατζόπουλος, Γαλούπης, Πλατσιώτας (Γιαννιτσά), Βαλμάς, Κρίζακ, Τσελέπης, Κουλούσιας, Βοριαζίδης, Παπαζήσης (ΑΕΠ Κοζάνης), Σερσέμης, Πιριτζάους, Μπίντσης, Μπακάλης (Κοζάνη), Βασάρας, Τσάνι, Ντολαπτσής, Μαγκούτης, Αναστασιάδης, Χατζάκος (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Τούφας, Θωμάς (Θύελλα Σαρακηνών), Μανακίτσας, Λιάκος, Μπόζιαρης, Μπαλίτσας (Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης), Βασίλτσης, Αβραμόπουλος, Kέλο, Kιρκιλιανίδης (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων), ΣουκεραςΑνδριώτης (ΟΦ Αγίου Ματθαίου), Γρηγοριάδης, Γαστεράτος, Ματσοβίλα (Λευκίμμη).

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-27/2

Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός

Θύελλα Σαρακηνών-Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Ηρακλής Αμπελοκήπων

ΑΕ Λευκίμμης-FC Κοζάνη

ΑΕΠ Κοζάνης-ΟΦ Αγίου Ματθαίου

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΑΣ Γιαννιτσά

πηγή: Soccerpractor.blogspot.com

Περισσότερα Άρθρα

Καταστροφές στο γήπεδο της Ελεούσας!

Σοβαρές ζημιές υπέστη το γήπεδο της Ελεούσας μετά τη πρόσφατη κακοκαιρία και τη δυνατή βροχόπτωση που έπεσε στην ευρύτερη περιοχή.

Η νέα ομάδα του Μανώλη Λαφτσίδη!

Μπορεί να βρίσκεται στην ΑΕ Ευόσμου ως τεχνικός διευθυντής ωστόσο η αγάπη του για το ποδόσφαιρο τον κρατάει ακόμα μέσα στους αγωνιστικούς