Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Γίνονται πραγματάκια στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής – Οι τελευταίες 2 αγωνιστικές

Η μεγάλη έκπληξη της αγωνιστικής σημειώθηκε στη Δράμα, εκεί όπου η Ελπίδα Σαπών επικράτησε εκτός έδρας με 2-3 του ισχυρού φέτος Παναδραμαϊκού, με αποτέλεσμα ο Εθνικός Σοχός να βρεθεί κάτω από τη γραμμή του υποβιβασμού και μαζί με την ΑΕ Ευόσμου πλέον να μην εξαρτώνται μονάχα από τα δικά τους αποτελέσματα (παρά το γεγονός ότι έχουν μια δεδομένη νίκη με το Σιδηροχώρι).

Φυσικά, αναφορικά για την ΑΕ Ευόσμου όχι ότι θα άλλαζε κάτι, καθώς ηττήθηκε με 2-0 από το Διδυμότειχο, ένα παιχνίδι όπου ήταν από τα must win αναφορικά με τη παραμονή όπως επίσης και αυτό πριν λίγες εβδομάδες η ήττα σοκ από την αδύναμη φέτος Αναγέννηση Θαλασιάς. Πλέον, η ομάδα του Κώστα Κορμαρή φλερτάρει με τον υποβιβασμό, ελπίζοντας μονάχα σε ένα τρελό συνδυασμό αποτελεσμάτων, καθώς πρέπει να περάσει δύο ομάδες.

Από την άλλη, παρά τη θετική εμφάνιση,  Εθνικός Σοχού δε κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τη Ξάνθη, μένοντας στο 0-0 με τον Άρη Αβάτου. Σε ένα παιχνίδι όπου φάνηκε η απουσία του Λεωνίδα Αχαλινόπουλου και δεν αποκλείεται στη τελική κατάταξη να στοιχίσει μια κατηγορία, αφού την ίδια ώρα η αναγεννημένη Ελπίδα Σαπών κέρδιζε στη Δράμα και έβαζε από κάτω τον Εθνικό.

Τέλος, όπως είχε αναφέρει και ο προπονητής της ομάδας Μπάμπης Χρυσοστομίδης τη περαμένη αγωνιστική , ο Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου βρήκε τους βαθμούς που θα χρειαζόταν, καθώς πήρε την εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί του Απόλλωνα Παραλιμνίου, ο οποίος με τη σειρά του βέβαια μπαίνει σε μπελάδες.

Δείτε παρακάτω τη «σπαζοκεφαλιά» του 1ου ομίλου στον βαθμολογικό πίνακα αναφορικά με τη μάχη της παραμονής:

1ος όμιλος (13η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου – Μ.Αλεξ.Ορφανίου  1-2 (59’/ 36′ Σιάκκας, 76′ )

ΑΕ Διδυμοτείχου – ΑΕ Ευόσμου 2-0 (1′, 35′ Λίτσκας)

Πανδραμαϊκός – Ελπίδα Σαπών 2-3 (68′ Μουδούρογλου, 72′ Μπερούκας / 2′ Τοπάλι, 13′ Μπόζης, 75′ Ρομπέρ)

Άρης Αβάτου – Εθνικός Σοχού 0-0

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Ορφέας Ξάνθης 1-1 (58′ Παπάζογλου / 27′ Πασχαλάκης)

Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Αμπελοκήπων 1-1 (45+1′ Μενίκου / 82′ Σαϊνίδης)

Αετός Οφρυνίου – Αναγέννηση Θαλασσιάς 5-0 (7′ Μπαρέττας, 42′ Τελίδης, 54′ Τσίλογλου, 68′ Ελέζι πεν, 71′ Παπαδόπουλος)

Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-3 α.α.

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ορφέας Ξάνθης    32  (23-8)
———————————-
Ηρακλής Αμπελοκήπων   27   (26-7)
Αετός Οφρυνίου  27 (26-9)
Παναδραμαϊκός    25   (18-10)
Απόλλων Παραλιμνίου   23   (11-8)
Ένωση Αλεξανδρούπολης   21   (18-14)
Νέστος Χρυσούπολης   20  (13-8)
Μ. Αλεξ. Ορφανίου   19  (16-20)
Άρης Αβάτου   18  (15-9)
Ελπίδα Σαπών    17  (14-16)
——————————————-
Εθνικός Σοχού   17   (14-12)
ΑΕ Ευόσμου   14  (11-15)
ΑΕ Αμπελοκήπων   14  (13-25)
ΑΕ Διδυμοτείχου    13  (15-17)
Αναγέννηση Θαλασσιάς     (8-30)
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου   0     -δεν συνεχίζει-

ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
14η Αγωνιστική
ΑΕ Διδυμοτείχου – Απόλλων Παραλιμνίου
Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου ΑΟ – Πανδραμαϊκός
Ευόσμου ΑΕ – Άρης Αβάτου
Ελπίς Σαππών – Ένωση Άνθειας Αριστείνου
Εθνικός Σοχού – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
Ορφέας Puma Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αετός Ορφανού
Αμπελοκήπων ΑΕ – Αναγέννηση Θαλασσιάς
 
15η Αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου – Πανδραμαϊκός
Άρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμοτείχου
Ένωση Άνθειας Αριστείνου – Νέος Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου ΑΟ
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ευόσμου ΑΕ
Νέστος Χρυσούπολης – Ελπίς Σαππών
Αετός Ορφανού – Εθνικός Σοχού
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ορφέας Puma Ξάνθης
Αμπελοκήπων ΑΕ – Ηρακλής Αμπελοκήπων

Περισσότερα Άρθρα