Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Γ΄ Εθνική: Βαθμολογίες, σκόρερ & επόμενη μέρα στους ομίλους 1-2

Δείτε συνοπτικά τις βαθμολογίες, τους σκόρερ και τις επόμενες αγωνιστικές για τη Γ΄ Εθνική, στους ομίλους 1 και 2, με αρκετές ομάδες από τη Μακεδονία, μετά τα αποτελέσματα στους αγώνες της Τετάρτης, που έριξαν την αυλαία του πρώτου γύρου (πρωταθλητές χειμώνα Μακεδονικός και Αγροτικός Αστέρας).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ


ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ

  1. Αγροτικός Αστέρας 25 (19-3)
  2. Πανδραμαϊκός 23 (22-5)
  3. Άρης Αβάτου 22 (188)
  4. Απόλλων Παραλιμνίου 14 (15-12)
  5. Εθνικός Σοχού 13 (8-6)
  6. Αλεξανδρούπολη 13 (1216)
  7. Θερμαϊκός Θέρμης 13 (12-17)
  8. Αναγέννηση Πλαγιάς 13 (10-20)
  9. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 11 (7-13)
  10. Δόξα Δράμας 10 (8-8)
  11. Ορφέας Ξάνθης 9 (11-24)
  12. Νέστος Χρυσούπολης 8 (817)

*Η Δόξα Δράμας έχει δυο αγώνες λιγότερους, ενώ Εθνικός Σοχού και Απόλλων Παραλιμνίου από ένα λιγότερο.

 

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

6 ΓΚΟΛ: Γ. Παυλίδης, Μπερούκας (Πανδραμαϊκός), Παρπουτσής (Αναγέννηση Πλαγιάς).

5 ΓΚΟΛ: Ευθυμιάδης (Αγροτικός Αστέρας), Γκίκα (Απόλλων Παραλιμνίου), Γκέκας (Άρης Αβάτου).

4 ΓΚΟΛ: Σαλπιγγίδης (Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου), Λ. Παπαδόπουλος (Ορφέας Ξάνθης).

ΓΚΟΛ: Μελισσόπουλος (Αγροτικός Αστέρας), Κόντος (Δόξα Δράμας), Πινδώνης (Πανδραμαϊκός), Γεωργιάδης (Απόλλων Παραλιμνίου), Κ. Πατσιώρας (Αλεξανδρούπολη), Κουκουρίγκος (Ορφέας Ξάνθης).

2 ΓΚΟΛ:  Καθάριος, Κατσιάκης (Αγροτικός Αστέρας), Ταχματζίδης, Στασινόπουλος (Εθνικός Σοχού), Αγγελίδης, Θεοδωρίδης, Πουρνάρας (Θερμαϊκός Θέρμης), Αχαλινόπουλος, Τζελίδης (Πανδραμαϊκός), Βαλαβανόπουλος (Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου), Λίτσκας, Καρυοφύλλης, Σερβές (Απόλλων Παραλιμνίου), Σαρηγιαννίδης, Ν. Παπαδόπουλος, Βαφειάδης (Άρης Αβάτου), Καρακασίδης, Ν. Στοϊνοβιτς (Αλεξανδρούπολη), Τορομανίδης (Ορφέας Ξάνθης).

1 ΓΚΟΛ: Στάικος, Μπράουν, Ομασέρε, Χατζηκυριάκου, Τζανουλίνος (Δόξα Δράμας), Κράββαρης, Aλωπούδης, Βενιζέλος, Σιούτας, Κυριακίδης, Πασιαρδής, Μπαλικτσής (Θερμαϊκός Θέρμης), Αμαραντίδης, Ελέζι, Μπατσαράς (Εθνικός Σοχού), Καλλίδης, Σαρβανίδης, Ζουλούμης, Μπουλγκουρίδης, Xρ. Αβραμίδης, Κεχαγιάς (Αγροτικός Αστέρας), Ρεβυθόπουλος, Γιαννόπουλος (Πανδραμαϊκός), Θεοδωρίδης (Απόλλων Παραλιμνίου), Τσολακίδης (Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου), Γρ. Παπαδόπουλος, Γκατζολάρι, Mπαϊκαρά, Μενίκου, Φραγκούλης, Μπάμπουρας, Δερμιτζάκης (Νέστος Χρυσούπολης), Στεφανίδης, Παντελιάδης, Σερταρίδης, Γρηγοριάδης (Αναγέννηση Πλαγιάς), Δορουγιδένης, Ρουμπιές, Αγγ. Πατσιώρας, Τσιεγγελίδης, Μαλτέζος (Αλεξανδρούπολη), Γκασιμπαγιαζίδης, Παπαστεφάνου (Ορφέας Ξάνθης), Ψεμματάς, Κουτσούμπας, Κοντογιαννίδης, Φούντας, Καρατλίδης, Μελισσόπουλος (Άρης Αβάτου).

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, 23/1

Αγροτικός Αστέρας-Νέστος Χρυσούπολης

Πανδραμαϊκός-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

Αναγέννηση Πλαγιάς-Θερμαϊκός Θέρμης

Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Δράμας

Εθνικός Σοχού-Αλεξανδρούπολη

Απόλλων Παραλιμνίου-Άρης Αβάτου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ-2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ

  1. Μακεδονικός 24 176
  2. Κοζάνη 19 17-9
  3. Εδεσσαϊκός 19 1513
  4. Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 17 13-9

  5. ΑΣ Γιαννιτσά 17 1110
  6. ΑΕΠ Κοζάνης 16 1815
  7. Ποσειδώνας Μηχανιώνας 15 1413
  8. ΟΦ Αγίου Ματθαίου 15 1517
  9. Θύελλα Σαρακηνών 14 1316
  10. Λευκίμμη 112-15
  11. Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης 9 1017
  12. Ηρακλής Αμπελοκήπων 7 720

 

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ

7 ΓΚΟΛ: Κυζιρίδης (Εδεσσαϊκός), Σασίνκα (ΑΕΠ Κοζάνης)

6 ΓΚΟΛ: Ιγνατίδης (Ποσειδώνας Μηχανιώνας)

5 ΓΚΟΛΤοπούζης (Μακεδονικός), Σαμαράς (ΑΣ Γιαννιτσά), Ιορδανίδης (FC Κοζάνη)Ζυγκερίδης (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων).

4 ΓΚΟΛ: Μελικιώτης (Εδεσσαϊκός), Τσουκάνης (Μακεδονικός), Γκέσιος (Θύελλα Σαρακηνών), Κοτταρίδης (ΑΕΠ Κοζάνης), Χαρβαλιάς (ΟΦ Αγίου Ματθαίου).

3 ΓΚΟΛ: Ντούνγκα (Ποσειδώνας Μηχανιώνας), Λίτσιος (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Ιωάννου (Θύελλα Σαρακηνών), Πάλλας (Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης).

2 ΓΚΟΛ: Τσακιρίδης (Ποσειδώνας Μηχανιώνας), Καραγιάννης, Κωστούλας, Μαυροματίδης, Ψιάνος (FC Κοζάνης), Σέα (ΑΕΠ Κοζάνης), Κοτζατίσογλου (Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης), Μουρίκι, Τσόρμπας (Θύελλα Σαρακηνών), Μουρατίδης, Πιπιλιάρης (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων), Σπίνουλας, Γωνιάδης, Μποζίκης, Πέριτς (ΟΦ Αγίου Ματθαίου), Μπουλάτοβιτς, Λαμσάι, Κωστακιώτης, Θεοδωράκης, Γεωργακόπουλος (Λευκίμμη).

1 ΓΚΟΛ: Τσιαμπάζης, Ζαννάκης, Χατζηκωνσταντίνου, Xασάνογλου, Πολύζος, Γαρύφαλλος (Μακεδονικός), Κουτσικοβαγγέλης, Mόλα, Λαγόντζος (Ποσειδώνας Μηχανιώνας), Σπαρτιάτης, Ντόγος, Νικολαϊδης, Κατικαρίδης (Εδεσσαϊκός), Τσιάκαλος, Xαραβητίδης, Χατζόπουλος, Μυλωνάς, Γαλούπης, Πλατσιώτας (Γιαννιτσά), Κρίζακ, Τσελέπης, Kατσαβάκης, Βοριαζίδης, Παπαζήσης (ΑΕΠ Κοζάνης), Σερσέμης, Πιριτζάους, Μπίντσης, Μπακάλης (Κοζάνη), Βασάρας, Μαγκούτης, Νικολίτσας, Χατζάκος (Ηρακλής Αμπελοκήπων), Τούφας, Θωμάς (Θύελλα Σαρακηνών), Σάλλα, Μανακίτσας, Λιάκος, Μπόζιαρης, Μπαλίτσας (Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης), Βασίλτσης, Kέλο, Kιρκιλιανίδης, Πέικος (Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων), Σουκερας, Ανδριώτης (ΟΦ Αγίου Ματθαίου), Γρηγοριάδης, Ματσοβίλα (Λευκίμμη).

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ-23/1

Εδεσσαϊκός-FC Κοζάνη

Μακεδονικός-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

ΑΕΠ Κοζάνης-Hρακλής Αμπελοκήπων

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Γιαννιτσά

Λευκίμμη-Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Θύελλα Σαρακηνών-ΟΦ Αγίου Ματθαίου

Aρχείου: Θεόφιλος Ψυχογιός για το soccerpractor

Περισσότερα Άρθρα