Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Α1: Ισοπεδωτική η ΑΕ Ευόσμου στη Σταυρούπολη, νίκες για Σοχό και Κουφάλια

Ποιος είδε την ΑΕ Ευόσμου και δε φοβήθηκε σήμερα στην Σταυρούπολη. Η ομάδα του Κώστα Κορμαρή επιβλήθηκε με 0-4 του Παύλου Μελά και παρέμεινε σε τροχιά τίτλου, με τον Εθνικό Σοχού όμως να διατηρεί απόσταση δύο βαθμών από την 2η θέση, καθώς σήμερα επικράτησε με 2-1 της μαχητικής Αναγέννησης Χαλκηδόνας.

Με νίκη συνέχισε και ο ΠΑΟ Κουφαλίων. Η ομάδα του Ανέστη Τσιτενίδη νίκησε με 3-0 τον Ιωνικό πατώντας στη 3η θέση, την στιγμή όπου μαζί με τον πρωτοπόρο Εθνικό Σοχού έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο με τους Ευοσμίτες που βρίσκονται στη 2η θέση.

Πολύτιμη νίκη με ανατροπή πήρε και ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς. Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από την ουραγό ΑΠΕΛ με το γκολ του Τσέτσου, η ομάδα του Βασίλη Μιχαηλίδη βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και γύρισε το παιχνίδι, παίρνοντας τελικά το «τρίποντο».

Φωτογραφικό υλικό από το Παύλος Μελάς – ΑΕ Ευόσμου




14η αγωνιστική
Παύλος Μελάς – ΑΕ Ευόσμου   0-4   (Ρενάτο 4′, Μπουλαλάς 32′, 42′, Λάμι 86′ πεν.)
Ομόνοια Σίνδου – Καμπανιακός   1-1  (Ιορδανίδης 29′ πεν. / Καραμουκίδης 66′)
Εθνικός Σοχού – Αναγέννηση Χαλκηδόνας   2-1   (Τρικαλόπουλος, Σταμπουλής / Τσαλώνης)
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ποσειδώνας Καλαμαριάς   1-2   (Τσέτσος /Χαριτίδης, Ματακίδης)
ΠΑΟΝΕ – ΠΑΟ Ξυλούπολης   3-0  (Ναλμπάντης Ι. 15′, 33′, Καραμανίδης 88′)
ΠΑΟ Κουφαλίων – Ιωνικός:  3-0   (Πολίτης 44′, Χατζηλιάδης 48′, Μπέσας 60′)
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Ιάσων Αυγής   0-1   (Παναγιωτόπουλος 78′)
Ολυμπιακός Κυμίνων – Φοίνικας Πολίχνης    4-2  (Σταυρόπουλος, Κυριακίδης, Νικολαϊδης, Δήμου / Καμενίδης, Κωτούλας)
Ρεπό: ΑΟ Καρδίας

Κόκκινες: Καραμουκίδης (Ομόνοια),

Διαιτησία
Ηρακλής – Αυγή: Γκορτσίλας  (Πάτρας-Κουρμαδιάς)
Μελάς-ΑΕΕ:  Στραντζαλίδης (Μερκενίδης-Μαδίτσης)
Σοχός-Χαλκηδόνα: Φουστανάς (Ντάβελας-Φακανάς)
Σίνδος-Καμπανιακός: Μάστακας (Δημητριάδης Λ. – Πατσιάς)
ΑΠΕΛ-Ποσειδώνας: Παπαγγελής (Χατζηβασιλείου – Μιχτατίδης)
ΠΑΟΝΕ-ΠΑΟΞ: Γιαννακός (Μπουρής-Αλμπάντης)
Κουφάλια-Ιωνικός: Σιδηρόπουλος (Τοροσιάδης-Μποζατζίδης)
Κύμινα-Φοίνικας: Παπαδόπουλος (Νατσιόπουλος – Τυριακίδης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Εθνικός Σοχού   31*   (19-8)

—————————–

ΑΕ Ευόσμου   29   (30-9)

Ολυμπιακός Κυμίνων  24*   (19-11)

ΠΑΟ Κουφαλίων    24*   (20-13)

Ποσειδώνας Καλαμαριάς   22*   (14-9)

————————

Ομόνοια Σίνδου  21  (18-14)

Καμπανιακός   20    (19-11)

Ηρακλής Αμπελοκήπων  19*   (20-13)

Παύλος Μελάς    19*     (17-13)

———————–

Ιάσων Αυγής   18*      (12-11)

ΠΑΟΝΕ  18*    (24-22)

ΑΟ Καρδίας     16*    (18-19)

Φοίνικας Πολίχνης    14*   (20-29)

ΠΑΟ Ξυλούπολης    12*    (12-18)

Ιωνικός   11*    (10-23)

——————-

Χαλκηδόνα  10*    (12-23)

ΑΠΕΛ    3*     (12-43)

Σιαμάτρας Α.Ε. | Γυψοσανίδες, Ξηρά Δόμηση, Θερμοπρόσοψη, Ελαστικές οροφές

Οι τρεις τελευταίες αγωνιστικές του 1ου γύρου
15η αγωνιστική
ΑΕ Ευόσμου – Καμπανιακός: –
Αναγέννηση Χαλκηδόνας – Παύλος Μελάς: –
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – Εθνικός Σοχού: –
ΠΑΟ Ξυλούπολης – ΑΟ Καρδίας: –
Ιωνικός – ΑΠΕ Λαγκαδά: –
Ιάσων Αυγής – ΠΑΟΝ Επιβατών: –
Ολυμπιακός Κυμίνων – ΠΑΟ Κουφαλίων: –
Φοίνικας Πολίχνης – Ηρακλής Αμπελοκήπων: –
Ρεπό: Ομόνοια Σίνδου

16η αγωνιστική
Αναγέννηση Χαλκηδόνας – ΑΕ Ευόσμου: –
Παύλος Μελάς – Ποσειδώνας Καλαμαριάς: –
Ομόνοια Σίνδου – ΠΑΟ Ξυλούπολης: –
Εθνικός Σοχού – Ιωνικός: –
ΑΟ Καρδίας – Ιάσων Αυγής: –
ΑΠΕ Λαγκαδά – Ολυμπιακός Κυμίνων: –
ΠΑΟΝ Επιβατών – Φοίνικας Πολίχνης: –
Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΠΑΟ Κουφαλίων: –
Ρεπό: Καμπανιακός

17η αγωνιστική
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – Αναγέννηση Χαλκηδόνας: –
ΠΑΟ Ξυλούπολης – Καμπανιακός: –
Ιωνικός – Παύλος Μελάς: –
Ιάσων Αυγής – Ομόνοια Σίνδου: –
Ολυμπιακός Κυμίνων – Εθνικός Σοχού: –
Φοίνικας Πολίχνης – ΑΟ Καρδίας: –
Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΑΠΕ Λαγκαδά: –
ΠΑΟ Κουφαλίων – ΠΑΟΝ Επιβατών: –
Ρεπό: ΑΕ Ευόσμου

Περισσότερα Άρθρα