Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Α-3ος: Η ανατροπή, της ανατροπής, Ω ανατροπή!

Μπορεί η Αναγέννηση Επανομής να βρεθεί πιθανότατα εκτός play-off φέτος, ωστόσο σήμερα έκανε τη ζημιά στον πρωτοπόρο Ποσειδώνα, νικώντας τον με 1-3 και πλέον η μάχη του τίτλου φαίνεται πως θα κριθεί τη τελευταία αγωνιστική στο ντέρμπι κορυφής Ποσειδώνας Καλαμαριάς – ΠΑΟΝΕ!



Την ίδια ώρα που έχανε ο Ποσειδώνας με ανατροπή, η ομάδα των Νέων Επιβατών κέρδιζε με 3-1 τον Ορφέα Σουρωτής «κλειδώνοντας» τη 2η θέση και μειώνοντας στους τρεις βαθμούς τη διαφορά από τη κορυφή.

Φοβερές ανατροπές σημειώθηκαν σήμερα επίσης σε Πανόραμα και Βασιλικά. Οι Πανοραμίτες με δύο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα, πήραν τη νίκη με 2-1 επί του Εθνικού Πυλαίας, κάνοντας ένα σημαντικό βήμα παραμονής, ενώ ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου με ένα γκολ στο 90′ και ένα ακόμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, έφυγε με το «διπλό» από τα Βασιλικά, κερδίζοντας με 1-2 τον Αετό και εξασφαλίζοντας κατά μεγάλο ποσοστό τη συμμετοχή του στα play-off.

Πολύτιμη νίκη πήρε και η Αναγέννηση Ρυσίου που κέρδισε με 1-0 τη Κερασιά με γκολ του Καϊδατζή, ενώ η Νίκη Μεσημερίου βρίσκεται σε σοβαρούς μπελάδες μετά και τη σημερινή ήττα με 0-1 από τον Αστέρα Ραιδεστού, σε ένα παιχνίδι με αρκετές απουσίες για τους «πορτοκαλί».

Τέλος, με γκολ του Δημήτρη Κιλιντάρη και του Πενόπουλου, ο Άγιος Γεώργιος κλείδωσε τη παραμονή του στη κατηγορία κατά μεγάλο ποσοστό, νικώντας με 2-0 τον ουραγό Ατρόμητο Πλαγιαρίου, που πλέον πολύ δύσκολα να προλάβει το… τρένο των play-out.



Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(26η αγωνιστική)
——————————————————
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – Αναγέννηση Επανομής 1-3

Νίκη Μεσημερίου – Αστέρας Ραιδεστού 0-1

Πανόραμα – Εθνικός Πυλαίας 2-1

Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης – Ατρόμητος Πλαγιαρίου 2-0 (Κιλιντάρης 48′, Πενόπουλος 70′)

Αναγέννηση Ρυσίου – Νίκη Κερασιάς 1-0 (Καϊδατζής 60′)

ΑΕ Κρήνης – ΠΑΟ Διοικητηρίου 0-3 (Χρυσοστόμου 38′, Κουτάλας 56′, Καρτσακλής 70′)

Αετός Βασιλικών – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 1-2

ΠΑΟΝ Επιβατών – Ορφέας Σουρωτής 3-1 (Κούστα, Τζέλο, Λημνιός / Ριζόπουλος)

Διαιτησία
Ποσειδώνας-Επανομή: Δημητριάδης Α. – Νταούκας – Μπουρής
ΠΑΟΝΕ- Σουρωτή: Μπούτσικος – Παπαδόπουλος Τρ. – Καρασαββίδης
Βασιλικά-Αγγελοχώρι: Γκορτσίλας – Τσεχελίδης – Μποζατζίδης
Κρήνη-ΠΑΟΔ: Τζήκας – Δημακάς – Τσιώνης
Ρύσιο-Κερασιά: Μαρόπουλος – Μερκενίδης Κ. – Φράγιος
Άγιος Γεώργιος – Πλαγιάρι: Γιαννακός – Τσαχουρίδης – Κουτσιμπασόπουλος
Πανόραμα – Πυλαία: Βανδουλάκης – Μερκενίδης Α. – Κατσαντούρας
Μεσημέρι-Ραιδεστός: Παπαγγελής – Τυριακίδης – Σιανίδης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ποσειδώνας Καλαμαριάς   63
ΠΑΟΝΕ  60
Εθνικός Πυλαίας   53
Αετός Βασιλικών   52
Κεραυνός Αγγελοχωρίου  47
————-
Αναγέννηση Επανομής   40
ΑΕ Κρήνης   38
Άγιος Γεώργιος Ν. Κρήνης  33
Αστέρας Ραιδεστού   32
Ορφέας Σουρωτής   30
Πανόραμα   29
—————
Αναγέννηση Ρυσίου   26
Νίκη Μεσημερίου   24
ΠΑΟΔ   23
Νίκη Κερασιάς  19
————-
Ατρόμητος Πλαγιαρίου  12



Επόμενη αγωνιστική
Αναγέννηση Επανομής – Αστέρας Ραιδεστού
Εθνικός Πυλαίας – Ποσειδώνας Καλαμαριάς
Ατρόμητος Πλαγιαρίου – Νίκη Μεσημερίου
Νίκη Κερασιάς – Πανόραμα
ΠΑΟΔ – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Αναγέννηση Ρυσίου
Ορφέας Σουρωτής – ΑΕ Κρήνης
ΠΑΟΝΕ – Αετός Βασιλικών

28η αγωνιστική
Εθνικός Πυλαίας – Αναγέννηση Επανομής
Αστέρας Ραιδεστού – Ατρόμητος Πλαγιαρίου
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – Νίκη Κερασιάς
Νίκη Μεσημερίου – ΠΑΟΔ
Πανόραμα – Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Άγιος Γεώργιος Ν. Κρήνης – Ορφέας Σουρωτής
Αναγέννηση Ρυσίου – ΠΑΟΝΕ
ΑΕ Κρήνης – Αετός Βασιλικών

29η αγωνιστική
Αναγέννηση Επανομής – Ατρόμητος Πλαγιαρίου
Νίκη Κερασιάς – Εθνικός Πυλαίας
ΠΑΟΔ – Αστέρας Ραιδεστού
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Ποσειδώνας Καλαμαριάς
ΠΑΟΝΕ – Πανόραμα
Ορφέας Σουρωτής – Νίκη Μεσημερίου
Αετός Βασιλικών – Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης
ΑΕ Κρήνης – Αναγέννηση Ρυσίου

30η αγωνιστική
Νίκη Κερασιάς – Αναγέννηση Επανομής
Ατρόμητος Πλαγιαρίου – ΠΑΟΔ
Εθνικός Πυλαίας – Κεραυνός Αγγελοχωρίου
Αστέρας Ραιδεστού – Ορφέας Σουρωτής
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – ΠΑΟΝΕ
Νίκη Μεσημερίου – Αετός Βασιλικών
Πανόραμα – ΑΕ Κρήνης
Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης – Αναγέννηση Ρυσίου

Περισσότερα Άρθρα

ΕΠΣΜ: Πρόγραμμα αγώνων υποδομών Σαββατοκύριακου 30-31/10/2021

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟΥ 30 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-17 ΕΙΔΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Κ17 ΕΙΔΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ(3η αγωνιστική) ———————————— ΑΘΛΗΤ.ΑΚΑΔ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ 2015 Γήπεδο: Παύλου