Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Α-3ος: Αποτελέσματα, βαθμολογία και το Κυριακάτικο πρόγραμμα

Νίκη αλλά με απώλεια πήρε ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς μέσα στο Πλαγιάρι, κερδίζοντας με 0-1 τον ουραγό Ατρόμητο αλλά «χάνοντας» τον Ιγνάτιο Χατζή που αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες και χάνει πλέον το ερχόμενο παιχνίδι με τον ΠΑΟΔ.



Παρότι έχασε αρκετές ευκαιρίες, ο Ποσειδώνας δυσκολεύτηκε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, λύνοντας τον… γόρδιο δεσμό με το γκολ που σημείωσε ο Νόικος στο 57′. Μια νίκη που αυξάνει πάλι τη διαφορά από τον δεύτερο Αετό Βασιλικών στους εφτά πόντους, με τους Καλαμαριώτες να ελπίζουν σε «στραβοπάτημα» του διώκτη Αετού, που αντιμετωπίζει την Αναγέννηση Επανομής.

Στο Αγγελοχώρι, η ομάδα του Νίκου Ζαμπρόπουλου «ξύπνησε» στο δεύτερο μέρος, σκοράροντας τέσσερις φορές και αποκτώντας αέρα τεσσάρων βαθμών από τη Κρήνη, η οποία παίζει τα ρέστα της αύριο μέσα στους Νέους Επιβάτες με τον ΠΑΟΝΕ.

Στη Σουρωτή, ο Ορφέας κατάφερε να πάρει τη 3η νίκη του σε πέντε αγώνες του 2ου γύρου, αυτή τη φορά κόντρα στο Ρύσιο (1-0) και να ξεφύγει από τη ζώνη των play-outs, κάτι που οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στις μεταγραφές του Γενάρη.

Στη Ραιδεστό, σημαντικό βαθμό κόντρα στον Εθνικό Πυλαίας πήρε ο Αστέρας Ραιδεστού, παραμένοντας ωστόσο μέσα στη ζώνη των play-out.

Αύριο, το πρόγραμμα περιλαμβάνει τέσσερις εξίσου δυνατές μονομαχίες, με το πιο δυνατό όλων να είναι αυτό ανάμεσα στα Βασιλικά και την Επανομή. Από εκεί και πέρα, κομβικό παιχνίδι θα διεξαχθεί στη Κερασιά ανάμεσα στις… Νίκες. Της Κερασιάς και του Μεσημερίου. Δυνατή εξίσου αναμέτρηση είναι αυτή των Νέων Επιβατών μεταξύ του ΠΑΟΝΕ και της Κρήνης όπως επίσης και ο «εμφύλιος» του Πανοράματος ανάμεσα στη τοπική ομάδα και τον ΠΑΟΔ, που έχουν κοινή έδρα.

Στιγμιότυπα από τη Σουρωτή




Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(20η αγωνιστική)

Σάββατο 2/3
Ορφέας Σουρωτής – Αναγέννηση Ρυσίου 1-0 (Αγγελάκης 82′)
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης (Σκιούλας 47′, Μαυρίδης 48′, Aλεξόπουλος 71′, Χατζόπουλος 88′)
Ατρόμητος Πλαγιαρίου – Ποσειδώνας Καλαμαριάς 0-1 (Νόικος 57′)
Αστέρας Ραιδεστού – Εθνικός Πυλαίας 1-1 (Μπουλγκουρίδης 45′, Χαλλούλι 51`)

Κυριακή 3/3
11.30 Νίκη Κερασιάς – Νίκη Μεσημερίου
16.00 Αετός Βασιλικών – Αναγέννηση Επανομής
16.00 ΠΑΟΝ Επιβατών – ΑΕ Κρήνης
16.00 ΠΑΟ Διοικητηρίου – Πανόραμα

Αποβολές: Χατζής (Ποσειδώνας Καλαμαριάς)

Διαιτησία
Σουρωτή-Ρύσιο: Ζαφειρόπουλος (Αϊναλής-Φακανάς)
Αγγελοχώρι-Άγιος Γεώργιος: Τικόζογλου (Τσεχελίδης-Αγγελόπουλος)
Πλαγιάρι-Ποσειδώνας: Παπαδόπουλος Γ. (Ζαγανίδης-Σακελλαρίου)
Ραιδεστός-Πυλαία: Παπαγγελής (Μερκενίδης Κ. – Λιαρής)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ποσειδώνας Καλαμαριάς  51*
——————–
Αετός Βασιλικών  44
Εθνικός Πυλαίας  40*
ΠΑΟΝΕ  39
Κεραυνός Αγγελοχωρίου  39*
————————–
ΑΕ Κρήνης  35
Αναγέννηση Επανομής  28
Άγιος Γεώργιος Ν. Κρήνης   26*
Ορφέας Σουρωτής  26*
ΠΑΟΔ  20
Πανόραμα  18
—————–
Νίκη Μεσημερίου  18
Αστέρας Ραιδεστού  17
Νίκη Κερασιάς  16
Αναγέννηση Ρυσίου  14*
————–
Ατρόμητος Πλαγιαρίου 3*

Επόμενη αγωνιστική 
Αναγέννηση Επανομής – ΑΕ Κρήνης
Αναγέννηση Ρυσίου – Αετός Βασιλικών
Άγιος Γεώργιος – ΠΑΟΝΕ
Πανόραμα – Ορφέας Σουρωτής
Εθνικός Πυλαίας – Ατρόμητος Πλαγιαρίου
Αστέρας Ραιδεστού – Νίκη Κερασιάς
Ποσειδώνας Καλαμαριάς – ΠΑΟΔ
Νίκη Μεσημερίου – Κεραυνός Αγγελοχωρίου

Περισσότερα Άρθρα