Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Αυτοί είναι οι ποδοσφαιριστές που θα παίξουν στο ματς επίλεκτων Α1 και Α κατηγορίας

Με πρωτοβουλία της ΕΠΣ Μακεδονίας και σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Διαιτητών Ποδοσφαίρου Θεσσαλονίκης και τον Σύνδεσμο Προπονητών Ποδοσφαίρου Θεσσαλονίκης τη Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου 2017 και ώρα 17.00 στο γήπεδο Μακεδονικού θα διεξαχθεί φιλικός αγώνας για φιλανθρωπικό σκοπό μεταξύ των ομάδων «Επίλεκτων ποδοσφαιριστών Α1 κατηγορίας» – «Επίλεκτων ποδοσφαιριστών Α’ κατηγορίας».

 

Οι προπονητές των ομάδων που προηγούνται στο βαθμολογικό πίνακα της Α1, Ιερόθεος Γιαμουρίδης (Μακεδονικός) και Κώστας Γιότκος (Θερμαϊκός Θέρμης) σε συνεργασία με τους προπονητές των υπολοίπων ομάδων επέλεξαν τους επίλεκτους ποδοσφαιριστές της Α1 κατηγορίας που θα συμμετέχουν στον αγώνα:

 

ΠΑΙΚΤΕΣ Α1
Πόπτσης, Κωνσταντίνου (Ιάσων Αυγής)
Καρανδρέας, Καραγκούνης (Ομόνοια Σίνδου)
Μαυρομιχάλης, Τσιαμπάζης (Μακεδονικός)
Μακρής Κ., Πάνου (Οδυσσέας Κορδελιού)
Νερσεσιάν, Ρίτσκος (Παύλος Μελάς)
Τσακίρης, Σαββαϊδης (Ολυμπιακός Κυμίνων)
Γεωργιάδης, Παππάς (ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων)
Μαρκίδης (Αστραπή Μεσαίου)
Σακκαλής, Ανδριόπουλος (Ηρακλής Αμπελοκήπων)
Παναγιωτίδης, Δάλλας Γ. (Νίκη Μεσημερίου)
Μουτζίκος, Κωνσταντάκας (Αχιλλέας Τριανδρίας)
Ντόμπρος, Ιορδανίδης (Θερμαϊκός Θέρμης)
Βέντζιος, Παπαφλωράτος (Ποσειδώνας Μηχανιώνας)
Πολυκάρποφ, Φουρκιώτης (Ποσειδώνας Καλαμαριάς)
Τσάμης, Καρκατζάνης (ΑΕ Φαλήρου), Μαρινόπουλος
Τραχανάς Αν. (Κεραυνός Αγγελοχωρίου)
Κρημιανιώτης, Πασπαλάς (ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας)
Οι προπονητές των ομάδων που προηγούνται στους βαθμολογικούς πίνακες των τεσσάρων ομίλων της Α’, Ανέστης Τσιτενίδης (ΠΑΟ Κουφαλίων), Χρήστος Ζήφκας (Ακρίτες Συκεών), Γιώργος Αμανατίδης (Αναγέννηση Επανομής) και Ευάγγελος Μαυροβουνιώτης (Κεραυνός Κολχικού) σε συνεργασία με τους προπονητές των υπολοίπων ομάδων που συμμετέχουν και στους τέσσερις ομίλους επέλεξαν τους παρακάτω τους επίλεκτους ποδοσφαιριστές της Α’ κατηγορίας που θα αγωνιστούν:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Καρσίκης (Ελευθεριακός)
Κωνσταντινίδης (ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου)
Τανταλίδης (Αναγέννηση Χαλκηδόνας)
Ρενάτο (ΑΕ Ευόσμου)
Σαλτσίδης (Αίας Ευόσμου)
Μάστορας (Μακεδονικός Γέφυρας)
Τανούρκας Παν. (Αξιός Ανατολικού)
Σαπάνης Μ. (Δόξα Πενταλόφου)
Μαντζιούνης (ΠΑΟ Κουφαλίων)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Χριστοδουλίδης, Βασαϊτης (Ακρίτες Συκεών)
Μαραντίδης (ΓΣ Ηλιούπολης)
Δροσαλάκης (Μελιτέας)
Αγγελίδης (Χελιδόνια)
Ορμυλιώτης (Φοίνικας Πολίχνης)
Νοϊκος (ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας)
Παπαδόπουλος Θεοδ. (Δόξα Αγίου Παύλου)

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μαλαμής, Βασιλειάδης (Αναγέννηση Επανομής)
Ρούκας (Μαραθώνας)
Λημνιός (ΠΑΟ Ν. Επιβατών)
Λαμπρόπουλος (Ορφέας Σουρωτής)
Ανέμου (ΑΕ Κρήνης)
Λαγογιάννης (Πανόραμα)
Μουτζουρούνης (Φοίνικας Καλαμαριάς)
Μπουλιώνης (Αναγέννηση Ρυσίου)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ 

Μεσκούρτι (Κεραυνός Κολχικού)
Μάλτος (Ν. Γενεά Ασβεστοχωρίου)
Καννέλης (ΠΑΟΚ Σταυρού)
Πλατάκης (Θύελλα Περιστερώνας)
Χάψας (Κεραυνός Ωραιοκάστρου)
Μπαμπάτσικος (Μακεδονικός Λητής)
Ζαχαριάδης (Αρης Καβαλαρίου)
Λεονταρίδης (Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου)

 

 

Καλούνται οι εκπρόσωποι των σωματείων, εφόσον επιθυμούν, να περάσουν από τα γραφεία της Ένωσης (Τσιμισκή 31, 2ος όροφος) προκειμένου να προμηθευτούν εισιτήρια (αξίας 5,00 ευρώ το ένα) για τον παραπάνω αγώνα και να ενισχύσουν αυτήν την προσπάθεια. Οι ακαδημίες όλων των σωματείων της Ένωσης θα εισέλθουν στο γήπεδο δωρεάν. Οι εισπράξεις από την εκδήλωση, κατόπιν απόφασης του διοικητικού συμβουλίου της ΕΠΣ Μακεδονίας, θα δοθούν σε κάποιο ίδρυμα.

 

Περισσότερα Άρθρα