Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Αγώνες 16-17/2: Ποιες ομάδες έφεραν βαθμούς στον Δήμο τους – Ο πρωταθλητής Δήμος της εβδομάδας

Για δεύτερη εβδομάδα, το epsm24 παρουσιάζει τη νέα ενότητα του, με την… κόντρα των Δήμων και τη βαθμολογική τους συγκομιδή. Ποιες ομάδες έφεραν βαθμούς στους Δήμους τους και ποιος συγκέντρωσε την υψηλότερη αναλογική βαθμολογία;

ΧΡΗΣΙΜΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ:
Ο Δήμος με τις περισσότερες ομάδες: Δήμος Λαγκαδά (18 ομάδες)
Ο Δήμος με τις λιγότερες ομάδες: Πυλαίας-Χορτιάτη (8 ομάδες)

Νικητής της αγωνιστικής βάσει αναλογίας: Δήμος Πυλαίας-Χορτιάτη (για δεύτερη συνεχόμενη φορά)
Ο πιο παραγωγικός αναλογικά Δήμος: Πυλαίας-Χορτιάτη
Οι περισσότεροι βαθμοί (όχι αναλογικά): Λαγκαδά
Ο 2ος πιο παραγωγικός αναλογικά Δήμος: Θερμαϊκού

Δείτε αναλυτικά τους βαθμούς που συγκέντρωσε ο κάθε Δήμος ξεχωριστά:

 



ΔΗΜΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ
Ηρακλής Αμπελοκήπων: 1
Αστέρας Αμπελοκήπων: 3
Αστραπή Δενδροποτάμου: 1
Όλυμπος Δενδροποτάμου: 1
Ορφέας Αγίας Τριάδας: 0
Άτλας Αμπελοκήπων Μενεμένης: 1
ΑΕ Αμπελοκήπων: 3
ΑΟ Θράκης: 3
Βορράς Αμπελοκήπων: 0
—————————-
Σύνολο βαθμών: 13 (μ.ο: 1.4)
Σύνολο ομάδων: 9
Ρεπό: –

ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Αχιλλέας Τριανδρίας: 3
Μελιτέας: 0
Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης: 0
ΠΑΕ Τερψιθέας-Ευαγγελίστριας: 0
ΑΕ Ελπίδα Τούμπας: 1
ΠΑΟ Διοικητηρίου: 3
ΠΟ Ξηροκρήνης: 1
Αετοί Θεσσαλονίκης: 3
ΑΕ Φαλήρου: 1
Πέρα: 0
Προοδευτική Τούμπας: 3
Ιωάννης Παπαφής: ρεπό
ΑΕ Χαριλάου Άγιος Ελευθέριος: ρεπό
ΑΕ Μαρτίου: 3
Καπετάν Άγρας:  1
—————————-
Σύνολο βαθμών: 19 (μ.ο: 1.46)
Σύνολο ομάδων: 15
Ρεπό: 2

ΔΗΜΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
Μαραθώνας Καλαμαριάς: 0
Ποσειδώνας Καλαμαριάς: 3
ΑΕ Κρήνης: 0
Άγ. Γεώργιος Ν. Κρήνης: 0
Αριστοτέλης Καλαμαριάς: 3
Φοίνικας Καλαμαριάς: 0
Αργοναύτης Καλαμαριάς: 0
Μέντεκας Καλαμαριάς: 3
Ελπίδες Φοίνικα: 0
Αναγέννηση Αγίου Ιωάννη: 3
Ιταλική Ακαδημία: 3
Μαραθώνας Υποδομής: 3
Λιονταράκια: 0
—————————-
Σύνολο βαθμών: 18 (μ.ο: 1.38)
Σύνολο ομάδων: 13
Ρεπό: –

ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΕΥΟΣΜΟΥ
ΑΕ Ευόσμου: 0
Αίας Ευόσμου: 0
Ελευθεριακός: 1
Κανονιέρηδες: 3
Δόξα Ελπίδας: 3
Οδυσσέας Κορδελιού: 0
Εθνικός Ευόσμου: 3
Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου: 3
Αγροτικός Αστέρας Υποδομή: 0
Μακεδών Ευόσμου: 3
—————————-
Σύνολο βαθμών: 16 (μ.ο: 1.6)
Σύνολο ομάδων: 10
Ρεπό: –

ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ
Δόξα Αγ. Παύλου: 3
Δόξα Ρετζικίου: 0
Ακρίτες Συκεών: 3 (άνευ αγώνος)
ΑΣ Νεάπολης: 1
Αστραπή Νεάπολης: 0
Κεραυνός Αγίου Παύλου: 3
Ένωση Συκεών: 0
Ακαδημία Κούδας: 1
Ελπίδες Μακεδονικού: 3
Εθνικός Αστέρας: 0
Αίολος: 0
ΑΕ Καλλιθέας Παν. Φανερωμένης: 1
Αναγέννηση Επταπυργίου: 0
—————————-
Σύνολο βαθμών: 15  (μ.ο: 1.2) (η μία νίκη άνευ αγώνος)
Σύνολο ομάδων: 13
Ρεπό: –

ΔΗΜΟΣ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
Φοίνικας Πολίχνης: 3
ΓΣ Ηλιούπολης: 3
Παύλος Μελάς: 3
Ομόνοια Σταυρούπολης: 0
Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά: ρεπό
Σταυραετός Ευξεινούπολης: 0
Ελπίδες Σταυρούπολης: 0
Εθνικός Μετεώρων: 0
Έν. Ανθοκήπων Καρατάσου: 1
ΑΜΣ Νικόπολη: 3
Ακαδ. Ποδ. Ζ. Ζάχος: 3
Νίκη Ευκαρπίας: 0
—————————-
Σύνολο βαθμών: 16  (μ.ο: 1.5)
Σύνολο ομάδων: 12
Ρεπό: 1



ΔΗΜΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ-ΧΟΡΤΙΑΤΗ
ΠΟ Μαλακοπής-Πυλαίας: 0
ΑΕ Φιλύρου: 3
Εθνικός Πυλαίας: 3
Πανόραμα: 3
Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου: 3
Κισσός Χορτιάτη: 3
ΑΕ Πυλαίας: 0
Σάντος Πανοράματος: 0
—————————-
Σύνολο βαθμών: 15 (μ.ο: 1.9)
Σύνολο ομάδων: 8
Ρεπό: 1

ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΒΗΣ
Θύελλα Περιστερώνα: 3
ΠΑΟΚ Σταυρού: 0
Ελλήσποντος Μαδύτου: 0
ΠΑΟΚ Ανοιξιάς: 0
Βρασίδας Βρασνών: 0
Εθνικός Προφήτη: 0
Ηρακλής Μοδίου: 3
Άρης Ξηροποτάμου: 0
ΑΕ Αγίου Γεωργίου: 0
Δάφνη Ευαγγελισμού: 3
Μέγας Αλέξανδρος Ν. Απολλωνίας: 1
Φοίνικας Σχολαρίου: 3
Αετός Άνω Σταυρού: 1
—————————-
Σύνολο βαθμών: 14 (μ.ο: 1.1)
Σύνολο ομάδων: 13
Ρεπό: –

ΔΗΜΟΣ ΔΕΛΤΑ
Καμπανιακός: 3
Ομόνοια Σίνδου: 1
Ιωνικός: 0
Αξιός Ανατολικού: 0
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου: 3
Εθνικός Μαλγάρων: 3
Ελπίδες Χαλάστρας: 0
Μαγνησιακός Ιωνίας: ρεπό
Αναγέννηση Καλοχωρίου: 3
—————————-
Σύνολο βαθμών: 13  (μ.ο: 1.6)
Σύνολο ομάδων: 9
Ρεπό: 1

ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ

Ποσειδώνας Μηχανιώνας: 3
ΠΑΟΝΕ: 3
Κεραυνός Αγγελοχωρίου: 3
Αναγέννηση Επανομής: 0
Νίκη Μεσημερίου: 0
Νίκη Κερασιάς: 3
Αχιλλέας Περαίας: 3
Πυρσός Αγίας Τριάδας: 3
Γερμανική Αθλητική Ακαδημία: 0
Κανάρης: 0
Ερμής Μηχανιώνας: 1
—————————-
Σύνολο βαθμών: 19 (μ.ο: 1.7)
Σύνολο ομάδων: 11
Ρεπό: –

ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΗΣ
Θερμαϊκός Θέρμης: 1
ΑΟ Καρδίας: 3
Αετός Βασιλικών: 3
Ορφέας Σουρωτής: 0
Αστέρας Ραιδεστού: 0
Αναγέννηση Ρυσίου: 0
Ατρόμητος Πλαγιαρίου: 0
Ατρόμητος Τριαδίου: 1
Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου: 0
Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής: 3
Ελπίδες Θερμαϊκού Θέρμης: 1
Δόξα Τριλόφου: 0
Απόλλων Κάτω Σχολαρίου: 3 (άνευ αγώνος)
—————————-
Σύνολο βαθμών: 12 (μ.ο: 0.9)
Σύνολο ομάδων: 13
Ρεπό: –

ΔΗΜΟΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
Εθνικός Σοχού: 0
Ιάσων Αυγής: 3
Κεραυνός Κολχικού: 0
Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου: 1
ΠΑΟ Ξυλούπολης: 1
ΠΑΟ Δορκάδας: 1
Απόλλων Ζαγκλιβερίου: 1
Μακεδονικός Ασκού: ρεπό
Νίκη Ηρακλείου: 3
Νέστωρ Όσσας: 3
Ποντιακός Πολυδενδρίου: 3
Διγενής Κρυονερίου: 3
Δράση Αρδαμερίου: 0
Εθνικός Λαγυνών: 3
Άρης Καβαλαρίου: 1
Δόξα Ασσήρου: 1
ΠΑΟ Καρτερών: 0
Δόξα Γερακαρούς: 3
—————————-
Σύνολο βαθμών: 27 (μ.ο:  1.59)
Σύνολο ομάδων: 18
Ρεπό: 1

ΔΗΜΟΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ
Αναγέννηση Χαλκηδόνας: 3
ΑΟΚ Αγ. Αθανασίου: 3
Μακεδονικός Γέφυρας: 1
Θρίαμβος Παρθενίου: 3
ΜΑΣ Αγχιάλου: 0
Μακεδονικός Μοναστηρίου: 3
Φίλιππος Ελεούσας: 0
Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου: 3
ΑΟ Μεσήμβριας: 0
Αναγέννηση Προχώματος: ρεπό
Δάφνη Ακροποτάμου: 0
—————————-
Σύνολο βαθμών: 16 (μ.ο: 1.6)
Σύνολο ομάδων: 11
Ρεπό: 1

ΔΗΜΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
Δόξα Πενταλόφου: 1
Μακεδονικός Λητής: 1
Κεραυνός Ωραιοκάστρου: 1
Αισχύλος Ωραιοκάστρου: 3
Μέγας Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου: 0
Δόξα Δρυμού: 1
ΔΑΣ Ωραιοκάστρου: 3
Αστραπή Μεσαίου: 0
Ατρόμητος Φιλαδέλφειας: 0
—————————-
Σύνολο βαθμών: 10 (μ.ο: 1.1)
Σύνολο ομάδων: 9
Ρεπό: –

 

Επιμέλεια: Νίκος Γιαμπολδάκης – Αντώνης Βουλγαράκης

Περισσότερα Άρθρα