Τα… μωρά της Α1: Οι «επενδύσεις» των ομάδων

spasis1

Διαβάστε ποια είναι τα νεαρά παιδιά που θα δούμε φέτος για πρώτη φορά στα γήπεδα της Α1.

Σχεδόν όλες οι ομάδες της φετινής Α1 φρόντισαν να ενισχύσουν το ρόστερ τους με παιδιά γεννημένα από το 2000 και μετά. Άλλοτε το «μέτρο των μικρών» που…περιρέει στην ατμόσφαιρα, άλλοτε το εγγενές ενδιαφέρον για προώθηση παικτών – συμβαδίζοντας με τους ορισμούς του ιδανικού ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου – και άλλοτε απλά η ανακάλυψη παιδιών που «βγάζουν μάτια» και δεν γίνεται παρά να χρηστούν βασικοί και….εντεκαδάτοι, οδήγησαν τους συλλόγους της φετινής Α1 σε προσθήκες ανήλικων (σε ορισμένες περιπτώσεις και προσφάτως ενηλικιωμένων) παικτών. Ποιοι είναι αυτοί λοιπόν;

 

ΑΕ Ευόσμου: Κανείς, οι περισσότεροι έχουν στελεχώσει τις Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου (Β κατηγορία), ομάδα που εξάλλου συστήθηκε ακριβώς για την απορρόφηση των…αποφοίτων της Ακαδημίας.

 

ΑΟ Καρδίας:
Δημόπουλος Σπύρος (2001 – από την ακαδημία του ΑΟ Καρδίας)
Δημάκης Γιώργος (2002 – από την ακαδημία του ΑΟ Καρδίας)
Κωνσταντινίδης Γιώργος (2002 – από την ακαδημία του ΑΟ Καρδίας)
Πάνος Χρήστος (2002 – από την ακαδημία του ΑΟ Καρδίας)
Βασιλόπουλος (2002 – από Χελιδόνια)
Αλέξανδρος Μαυρομιχάλης (2000 – δανεικός από Μακεδονικό)

 

Αχιλλέας Τριανδρίας:
Τσιλογιάννης Γιάννης (2000 – από την ομάδα Νέων)
Ακριτίδης Κων/νος (2001 – από την ομάδα Νέων)


Εθνικός Σοχού:

Μπίτολας (2001 – από την ομάδα Νέων)
Μπλόκου (2001 – από την ομάδα Νέων)

 

Ηρακλής Αμπελοκήπων: 
Σπύρος Σπάσης (2000)
Βασίλης Τζιούτζιος (2001)

 

Θερμαϊκός Θέρμης:
Νίκος Τσιοπανίδης (από Λύκους Δ. Παύλου Μελά)
Γιώργος Πόζογλου (2000 – από Λύκους Δ. Παύλου Μελά)
*Κάποια παιδιά προπονούνται με την πρώτη ομάδα και θα πάνε στις Ελπίδες Θερμαϊκού

 

Θύελλα Περιστερώνα:
Παπαδόπουλος Ανδρέας (2000 – δανεικός από Μακεδονικό)

Πιστόπουλος Γιάννης (2000 – από Αγροτικό Αστέρα)

Αποστολίδης Απόστολος (2000 – από Αγροτικό Αστέρα)

 

Ιάσων Αυγής
Συμεωνίδης (2001 – από Αγροτικό Αστέρα ΥΠΟΔΟΜΗΣ)

 

Καμπανιακός:
Ιορδανίδης (2000 – από Νίκη Μεσημερίου)
Χατζηπαναγής (2001 – από Αγροτικό Αστέρα ΥΠΟΔΟΜΗΣ)

 

Κεραυνός Κολχικού:
Τσότσος Αστέρης (2002 – από την ομάδα Νέων)
Θεοχάρους Θεοφάνης (2000 – από την ομάδα Νέων)
Κόκκινος Γιάννης (2002 – από την ακαδημία της ΑΠΕΛ)
Λουκοβιτης Θανάσης (2002 – από την ομάδα Νέων)
Βλαχάκης Αλέξανδρος (2002 – από την ομάδα Νέων)
Παρασίδης Βαγγέλης (2000 – από Ηρακλή)
Δημητρίου Βασίλης (2002 – από την ομάδα Νέων)
Μπίτζος Παναγιώτης (2000 – από την ακαδημία της ΑΠΕΛ)
 

Μαραθώνας:
Ξένος (2000 – από ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 2000)
Τσιρώνας (2000 – από ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 2000)
Δημητριάδης (2000 – από ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 2000)
Αρνομάλλης (2000 – από Απόλλωνα Πόντου Κ17)
Χατζάκος (2000 – από Χελιδόνια)

 

Μελιτέας:

Μίσκου Κλέβι (2000- από Μακεδονικό)
Λεμονίδης (2002 – από την ομάδα Νέων)
Στόικος (2000 – από την ομάδα Νέων)
Ιωαννίδης (2001 – από Εθνικό Μετεώρων)
Τσαγάλας (2002 – από Πανόραμα)
Λίρι (2001 – από ακαδημία Άρη)
Γεωργιάδης (2000 – από την ομάδα Νέων)

 

Ομόνοια Σίνδου:
Καλούδης Σωτήρης (από την ομάδα Νέων)
Τσούκας (από την ομάδα Νέων)
Πετράκης (από την ομάδα Νέων)
Κουτσίδης (2002 – από Μακεδονικό)

 

ΠΟ Μαλακοπής:
Πούλιος Δημήτρης (2001 – από την ομάδα Νέων)
Κουζούδης Σταύρος (2002 – από την ομάδα Νέων)
Τσιάκας Νίκος (2002 – από την ομάδα Νέων)
Καρακάσης Πασχάλης (2002 – από την ομάδα Νέων)
Λεονταρίδης Γιάννης (2002 – από την ομάδα Νέων)
*Στην προετοιμασία λαμβάνουν μέρος και οι Αναστασιάδης Λευτέρης (2002) και Μούτσιος Δημήτρης (2003), οι οποίοι θα παίξουν στην ομάδα Νέων.

 

Ποσειδώνας Μηχανιώνας:

Βλάχος Θανάσης (2001 – από ακαδημία Ηρακλή)
Κορομπίλης Γιάννης (2001 – από ΠΑΟΚ Κ17)
Σαλεπτσής Θωμάς (2000 – από Αχιλλέα Περαίας)
Καζιουλίδης Ηλίας (2001 – από ΠΑΟΚ Κ20)
Μπέρδος Αλέξανδρος (2000 – από Άρη Κ20)
Τζιοβανάκης Μιχάλης (2000 – από Απόλλωνα Πόντου Κ20)
*Η νεανική ομάδα του Ερμή που συνεργάζεται με τον Ποσειδώνα στελέχωσε τη Νίκη Κερασιάς

 

Φοίνικας Πολίχνης:
Ζλατίντσης (2001 – από ΑΠΕΛ)
Κυριαζής (2002 – από ΑΠΕΛ)
Κωτούλας (2001 – από ΑΠΕΛ)
Τσέτσος (2001 – από ΑΠΕΛ)
Χαϊδευτός (2000 – από Μακεδονικό)
Κούλαλης (2001 – από Απόλλωνα Πόντου Κ17)

http://overads.com/push-down/