Στατιστικά διαιτητών: Οι νέοι παίζουν Μελιτέα-Μαραθώνα

eisodos

Μετά την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής, ο διαιτητής πρώτος σε συμμετοχές είναι ο Νίκος Μαρόπουλος, αντίστοιχα πρώτος στους βοηθούς είναι ο Νίκος Τυριακίδης, ενώ πρώτος σε αποβολές (5) είναι ο Θάνος Στραντζαλίδης. Τέλος, ο Στραντζαλίδης και ο Μαρόπουλος είναι οι διαιτητές με τα περισσότερα πέναλτι.

Οι νέοι παίζουν Μελιτέα-Μαραθώνα
27 διαφορετικοί διαιτητές και 48 διαφορετικοί βοηθοί έχουν παίξει μέχρι σήμερα στο πρωτάθλημα της Α1, με την επιτροπή διαιτησίας μέχρι στιγμής να δίνει αρκετές ευκαιρίες στους νέους διαιτητές. Μάλιστα, οι περισσότεροι έκαναν ντεμπούτο στη μεγάλη ερασιτεχνική κατηγορία, παίζοντας είτε τον Μελιτέα είτε τον Μαραθώνα.


Διαιτητές-Συμμετοχές
Μαρόπουλος 7 
(ΑΕ Ευόσμου – Αχ. Τριανδρίας, Αυγή-Καρδία, Θύελλα-Κολχικό,Θέρμη-Καμπανιακός, Ποσειδώνας-Μαραθώνας, Ομόνοια-Θύελλα, Καρδία-Μαλακοπή)

Μιχούλιας 5 (Μαραθώνας – Φοίνικας, Σοχός-ΠΟΜ, ΑΕ Ευόσμου-Αυγή, Καρδία-Κολχικό, Φοίνικας-Θύελλα)
Στρατζαλίδης 5 (Ηρακλής-Καμπανιακός, Ομόνοια-Θέρμη, ΠΟΜ-ΑΕ Ευόσμου, Θύελλα-Καρδία, Αυγή-Σοχός)

Ζαφειρόπουλος 4 (Αχ. Τριανδριας-Μαραθώνας, Μηχανιώνα-Φοίνικας, Σοχός-Καρδία, Κολχικό-Ομόνοια)
Μάστακας 4 (Θύελλα- Σόχος, Αχ. Τριανδρίας-Μηχανιώνα, Καμπανιακός-ΠΟΜ, Κολχικό-Πολίχνη)

Μπούτσικος 3 (ΠΟΜ – Ηρακλής Α., Καμπανιακός-Κολχικό, ΠΟΜ-Ομόνοια)
Τσιαουσίδης 3 (Μαραθώνας-Αυγή, Μαλακοπή-Θύελλα, Ηρακλής-Μηχανιώνα)
Αγγελάκης 3 (Κολχικό-ΑΕ Ευόσμου, Ηρακλής-Φοίνικας, Ομόνοια-Καμπανιακός)
Ι.Παπαδόπουλος 3 (Καρδία-Μηχανιώνα, Ηρακλής-Ομόνοια, Αυγή-Μηχανιώνα)
Βανδουλάκης 3 (Μηχανιώνα-Σίνδος, Αυγή-Τριανδρία, Κολχικό-ΠΟΜ)

Τζήκας 2 (Μελιτέας – Καμπανιακός, Θύελλα-ΑΕ Ευόσμου)
Φουστάνας 2 (Ομόνοια-Μελιτέας),(Θέρμη-Καρδία)
Βουρνέλης 2 (Θέρμη-Θύελλα, Ηρακλής – Μαραθώνας)
Γιαννακός 2 (Μελιτέας-Καρδία, Μαραθώνας-Σοχός)
Μπάτζιος 2 (Καρδία-Ηρακλής, Τριανδρία-Θέρμη)
Κωνσταντινίδης Γ. 2 (Σοχός-Ομόνοια, Θέρμη-Μαραθώνας)
Μαμασούλας 2 (ΑΕ Ευόσμου – Μαραθώνας, Καμπανιακός-ΑΕ Ευόσμου)
Παπαγγελής 2 (Μελιτέας-Αχ. Τριανδρίας, Αχ. Τριανδρίας-Κολχικό)

Χατζηβασιλείου 1 (Μηχανιώνα-Μαραθώνας)
Δημητριάδης 1 (Μαραθώνας-Μελιτέας)
Γεωργιάδης 1 (Μελιτέας-Αυγή)
Παπανώτας 1 (Φοίνικας-Μελιτέας)
Παγώνης 1 (ΑΕ Ευόσμου – Μελιτέας)
Ζαχαριάδης 1 (Φοίνικας-Αυγή)
Καραγιαννίδης 1 (ΠΟΜ-Θέρμη)
Κωνσταντινίδης Κ. 1 (Καμπανιακός-Σοχός)
Γκορτσίλας 1 (Κολχικό – Θέρμη)


Βοηθοί
8:

Τυριακίδης  (ΠΟΜ – Ηρακλής Α.,Αυγή-Καρδία, Κολχικό-ΑΕ Ευόσμου, Μηχανιώνα-Φοίνικας, ΑΕ Ευόσμου-Μηχανιώνα, Θύελλα-Καμπανιακός, Σοχός-Ομόνοια, Τριανδρία-Κολχικό)

7:
Χατζηβασιλείου 
(Μαραθώνας – Φοίνικας, Αυγή-Καρδία, ΠΟΜ-Θέρμη, Αχ. Τριανδρίας-Μηχανιώνα, Καμπανιακός-Κολχικό, Θέρμη-Φοίνικας, Θύελλα-Καρδία)

Νατσιόπουλος (Κολχικό – Θέρμη, Φοίνικας-Αυγή, Ηρακλής-Ομόνοια, Μηχανιώνα-Μαραθώνας, Θέρμη-Φοίνικας, Καμπανιακός-ΑΕ Ευόσμου, Σοχός-Αυγή)

6: 
Μερκενίδης Α  (Μελιτέας-Καμπανιακός,Θύελλα-ΑΕ Ευόσμου, Μελιτέας-Τριανδρία, Φοίνικας-Αυγή, Καρδία-Κολχικό, ΠΟΜ-Ομόνοια)

Πατσιάς (Θύελλα- Σοχός, Ηρακλής-Καμπανιακός, ΠΟΜ-Θέρμη, Αχ. Τριανδρίας-Μηχανιώνα, Koλχικό-Ομόνοια, Καμπανιακός-ΠΟΜ)

5: 
Σιανίδης  (Θύελλα- Σοχός, Ηρακλής-Καμπανιακός, Μηχανιώνα-Φοίνικας, Ομόνοια-Θέρμη, Ηρακλής-Μηχανιώνα)

Μποζαντζίδης  (Μαραθώνας – Φοίνικας, Σοχός-ΠΟΜ, Θύελλα-Κολχικό, Αυγή-Ηρακλής, Καρδία-ΠΟΜ) 

Φράγιος  (Μηχανιώνα-Ομόνοια, Θέρμη-Θύελλα, Καμπανιακός-Σοχός, Ηρακλής-Φοίνικας, Ηρακλής-Μαραθώνας)

Νικολαϊδης  (Καρδία-Μηχανιώνα, Θέρμη-Καμπανιακός, Τριανδρία-Κολχικό, Αυγή-Μηχανιώνα, Ομόνοια-Θύελλα)

Ντάβελας  (Κολχικό – Θέρμη, Σοχός-ΠΟΜ, Τριανδρία-Θέρμη, Ηρακλής-Φοίνικας,Αυγή-Μηχανιώνα)

Πάτρας  (Φοίνικας-Αυγή, Θέρμη-Καμπανιακός, ΠΟΜ-Θύελλα, ΑΕ Ευόσμου-Μηχανιώνα, Θέρμη-Μαραθώνας, Φοίνικας-Σοχός)

4:
Τσακιρόπουλος   (Μελιτέας-Καμπανιακός, ΑΕ Ευόσμου-Μαραθώνας, Καρδια-Ηρακλής, Θέρμη-Μαραθώνας)

Κουφός  (ΠΟΜ – Ηρακλής Α., Καμπανιακός-Σοχός, Ομόνοια-Θέρμη, Κολχικό-Πολίχνη)

Αϊναλής  (Κολχικό-ΑΕ Ευόσμου, Μηχανιώνα-Μαραθώνας, Καμπανιακός-ΠΟΜ, Ηρακλής-Μηχανιώνα)

———————————————-

3:
Μιχτατίδης (Μηχανιώνα-Ομόνοια, Αχ. Τριανδρίας-Μαραθώνας, Καμπανιακός-Κολχικό)

Δημητριάδης  (Καρδία-Μηχανιώνα, Ηρακλής-Ομόνοια, Σοχός-Αυγή)

Παπαδόπουλος Ηλ. (ΠΟΜ – Θύελλα, Κολχικό-Πολίχνη, Ομόνοια-Καμπανιακός)

Αποστόλου  (Μαραθώνας-Αυγή, Μελιτέας-Τριανδρία, Καμπανιακός-ΑΕ Ευόσμου)

Ανδρέου  (ΑΕ Ευόσμου – Αχ. Τριανδρίας, Αυγή-Ηρακλής, Φοίνικας-Θύελλα)

Κωνσταντίν (ΑΕ Ευόσμου – Αχ. Τριανδρίας, ΑΕ Ευόσμου-Αυγή, Μαραθώνας-Σοχός)

Παπαδόπουλος Τρ.   (Μελιτέας-Καρδία, Αχ. Τριανδρίας-Μαραθώνας, Καρδία-Κολχικό)

Λιαρής (Ομόνοια-Μελιτέας, Σοχός-Καρδία, Μελιτέας-Αυγή)

Στάγκος   (Κολχικό-ΠΟΜ, ΑΕ Ευόσμου-Αυγή, Σοχός-Τριανδρία)

Τσιότσιος  (Θύελλα-Κολχικό, Καρδία-Ηρακλής, Ομόνοια-Θύελλα)

Παλάσκας   (Αυγή-Τριανδρία, Σοχός-Ομόνοια, Θέρμη-Καρδία)

2:
Ασλάνης   (ΑΕ Ευόσμου-Μαραθώνας, Κολχικό-ΠΟΜ)

Τοροσιάδης  (Θέρμη-Θύελλα, Ομόνοια-Καμπανιακός)

Νταούκας   (Μελιτέας-Καρδία, Τριανδρία-Θέρμη)

Χαδήμογλου (Σοχός-Καρδία, Φοίνικας-Θύελλα)

Μαδίτσης (Μαραθώνας-Σοχός, ΑΕ Ευόσμου – Μελιτέας)

Μπούρης (Σοχός-Τριανδρία, Θέρμη-Καρδία)

Φακανάς (Ομόνοια Μελιτέας, Κολχικό-Ομόνοια)

1:
Πάνου  (Αυγή-Τριανδρία)

Γεωργόπουλος   (Θύελλα-ΑΕ Ευόσμου)

Τσεχελίδης (Καρδία-ΠΟΜ)

Μεταξιώτης (ΠΟΜ-Ομόνοια)

Παρθενίδης (Θύελλα-Καμπανιακός)

Μπότος (Μαραθώνας-Μελίτεας)

Αγγελόπουλος (Μαραθώνας-Μελιτέας)

Ζουρτουμίδης  (Φοίνικας-Μελιτέας)

Πασιάμης  (Φοίνικας-Μελιτέας)

Στεφανιδης (ΑΕ Ευόσμου – Μελιτέας)

Τριχάχαλος (Μελιτέας-Αυγή)

Λεζάη  (Μαραθώνας-Αυγή)

Ζεκερίδης (Μηχανιώνα-Μαραθώνας)

Αλμπανίδου (Μηχανιώνα-Μαραθώνας)

Παπαδοπούλου (Ηρακλής-Μαραθώνας)


 

Πέναλτι
Μαρόπουλος 3 (Αυγή – Καρδία, Μηχανιώνα-Μαραθώνας)
Στραντζαλίδης 3 (Ομόνοια-Θέρμη, ΠΟΜ-ΑΕ Ευόσμου,  Σοχός-Αυγή)
Γκορτσίλας 2 (Κολχικό-Θέρμη)

Βανδουλάκης 1 (Μηχανιώνα-Σίνδος)
Ζαφειρόπουλος 1 (Αχ. Τριανδρίας-Μαραθώνας)
Καραγιαννίδης 1 (ΠΟΜ-Θέρμη)
Γιαννακός 1 (Μελιτέας-Καρδία)
Μαμασούλας 1 (ΑΕ Ευόσμου-Μαραθώνας)
Φουστάνας 1 (Ομόνοια-Μελιτέας)
Μιχούλιας 1 (ΑΕ Ευόσμου – Αυγή)
Τσιαουσίδης 1 (ΠΟΜ-Θύελλα)
Κωνσταντινίδης 1 (Θέρμη-Μαραθώνας)
Χατζηβασιλείου 1 (Μηχανιώνα-Μελιτέας)
Δημητριάδης 1 (Μαραθώνας-Μελιτέας)

Κόκκινες
Στραντζαλίδης 5 (Ομόνοια-Θέρμη, Θύελλα-Καρδία, Σοχός-Αυγή)
Βουρνέλης 3 (Θέρμη-Θύελλα)
Μιχούλιας 2 (Καρδία-Κολχικό)
Ζαφειρόπουλος 1 (Αχ. Τριανδρίας-Μαραθώνας)
Μπάτζιος 1 (Καρδία-Ηρακλής)
Μαρόπουλος 1 (Θέρμη-Καμπανιακός)
Τσαουσίδης 1 (Ηρακλής-Μηχανιώνα)
Μαμασούλας 1 (Καμπανιακός-ΑΕ Ευόσμου)
Ζαχαριάδης 1 (ΑΕ Ευόσμου-Μηχανιώνα)
Μάστακας 1 (Καμπανιακός – ΠΟΜ)
Φουστάνας 1 (Θέρμη-Καρδία)