Πιάνει… φόρμα ο Παύλος Μελάς, 2-0 τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

1

Αήττητος για τέταρτο σερί παιχνίδι (3-1-0) παρέμεινε ο Παύλος Μελάς, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 του Ποσειδώνα Καλαμαριάς και έκανε ακόμα ένα βήμα για την εξασφάλιση μιας θέσης με πλεονέκτημα στα play-out.

Αν και οι Καλαμαριώτες ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά, χάνοντας τρεις καλές ευκαιρίες με τους Κουτσουπιά, Μυλωνά και Μπίμπα, ο Παύλος Μελάς βρήκε τα πατήματα του μετά το εικοσάλεπτο και πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Μάλιστα, οι Σταυρουπολίτες άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό, με τον Σταμάτη ενώ δέκα λεπτά αργότερα, με ένα πανέμορφο γκολ του Γιώργου Τσεβρεντζή, έκαναν το 2-0.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Κώστα Καζάνα είχαν επιπλέον φάσεις για να πετύχουν ένα τρίτο τέρμα, ωστόσο δε τα κατάφεραν, με το 2-0 να παραμένει μέχρι τέλους.

Πλέον, στο «στρατόπεδο» του Παύλου Μελά κοιτάνε τους δύο αγώνες-τελικούς που έρχονται μέσα στη Σταυρούπολη, με αντίπαλο αρχικά τον πρωτοπόρο ΠΑΟ Κουφαλίων και μετέπειτα τη τελευταία αγωνιστική, τον Κεραυνό Κολχικού.