Και όμως ο Βασαϊτης συνεχίζει το σκοράρισμα!

vasaitis

Τι άλλο να θέλει ένας προπονητής από το εξάρι του;

Ο Διονύσης Χασιώτης είδε σήμερα τον Νίκο Βασαϊτη να σκοράρει για έκτη φορά στον Περιστερώνα και να «χαρίζει» στην ομάδα του ακόμα ένα τρίποντο (0-1). Όπως και με τον Σοχό το γκολ του Βασαϊτη έκρινε το παιχνίδι, με τον 22χρονο Συκεώτη μεσοαμυντικό να φιγουράρει μετά και την ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής, στη πρώτη θέση της λίστας των σκόρερ!

Έξι γκολ σε έξι αναμετρήσεις δεν είναι και λίγο. Τα δύο με κεφαλιά και τα υπόλοιπα με σουτ που έχουν παίξει καθοριστικό ρόλο σχετικά με τη βαθμολογική θέση του Καμπανιακού, ο οποίος μέχρι στιγμής παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα, μετρώντας πέντε νίκες και μόλις μια ισοπαλία στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον Θερμαϊκό Θέρμης.

Σε ένα ματς μάλιστα, που οι Χαλαστρινοί είχαν ισοφαριστεί στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.