Ηττήθηκε η Μικτή Παίδων της ΕΠΣΜ στον τελικό του «Trophy of Belgrade»

mikti paidon epsm

Με ψηλά το κεφάλι αλλά και με πικρή γεύση έφυγε από τη Σερβία η μικτή Παίδων της ΕΠΣΜ.

Έχοντας εντυπωσιάσει με τις εμφανίσεις της, η μικτή Παίδων της Ένωσης μας έφτασε ως τον τελικό του «Trophy of Belgrade», όπου έμελλε να αντιμετωπίσει την μικτή Παίδων της Λιουμπλιάνας (πρωτεύουσα Σλοβενίας). Οι μικροί μας γνώρισαν την ήττα με 1-0 στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα, παρότι, σύμφωνα με το δελτίο τύπου της ΕΠΣΜ, ήταν καλύτεροι. Ακολουθεί το δελτίο τύπου όπως το εξέδωσε στο site της η Ένωση:

«Η μικτή έχασε στον τελικό της διοργάνωσης με 1-0 αν και είχε υπεροχή αγωνιστική και πολλές ευκαιρίες που δεν μετουσίωσε σε γκολ -πλην μίας που ο βοηθός ακύρωσε ως οφσάιντ αν και ο Κούτσιας καλυπτόταν.

Φιλμ αγώνα
4’ Τασιούρας σέντρα, κεφαλιά Κούτσια λίγο έξω από δοκάρι
5’ Κούτσιας γκολ κανονικό , ακυρώνει βοηθός ως οφσάιντ
10’Κούτσιας,σουτ η μπάλα βρίσκει αρ.καθετο δοκάρι και στην επιστροφή ο Χαραλαμπόγλου σουτάρει για να αποκρούσει τερματοφύλακας.
19’Τσίκος πλασέ πάνω στην γραμμή διώχνουν αμυντικοί
21’Τασιούρας σέντρα Χαραλαμπόγλου σουτάρει αποκρούοουν αμυντικοί σε κόρνερ
24’ Χαραλαμπόγλου σουτάρει και αποκρούει τερματοφύλακας
27’ Τασιούρας σουτ έξω από μεγ.περιοχή, απόκρουση τερματοφύλακα.

2ο ημίχρονο

32’ σέντρα κοντινή από Κούτσια,δεν βρέθηκε παίκτης για να σκοράρει
38’ Δοκάρι οριζόντιο Λουμπλιάνα
49’ Τσίκος γκολ από παράλληλη σέντρα Κούτσια,οφσαιντ
51’Λευθερούδης σουτ .λίγο έξω από σθμβολή δοκαριών
57’ 1-0 Λουμπλιάνα.

Πρώτος σκόρερ διοργάνωσης Κούτσιας Γιώργος 5 γκολ»