Απόδραση με τη πρόκριση από το Κολχικό για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων

iraklis goal

Δια πυρός και… σιδήρου πέρασε από το Κολχικό, ο Ηρακλής Αμπελοκήπων, ο οποίος μετά από 120 λεπτά παιχνιδιού, έκαμψε την αντίσταση του Κεραυνού και πήρε τη νίκη-πρόκριση με 1-4!

Η ομάδα του κ. Γιαμουρίδη άνοιξε το σκορ με τον Ιωαννίδη στο 30ο λεπτό, ενώ στο 37ο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Σολομωνίδη, με το παιχνίδι να πηγαίνει στη παράταση, εκεί όπου εξελίχθηκε τελικά, παράσταση για ένα ρόλο. Στο 8ο λεπτό της παράστασης, ο Γκιάλης έκανε το 1-2 για τον Ηρακλή, στο 110ο λεπτό ο Σπάσης έκανε τρία τα τέρματα των «κυανόλευκων», ενώ το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε από τον τερματοφύλακα Δημήτρη Νιάνιο, ο οποίος νωρίτερα είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή, σκοράροντας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στην εκπνοή του αγώνα.

Κεραυνός Κολχικού – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-1 (1-4 στη παράταση)

Σκόρερ: Ιωαννίδης (30’), Σολομωνίδης (37’ πεν.), Γκιάλης (98’), Σπάσης (110’), Νιάνιος (120’ πεν.)

Διαιτησία: Στραντζαλίδης (Νικολαϊδης – Φράγιος)

Κεραυνός Κολχικού: Μπουλκού, Ουρδούδης, Ζαχαριάδης, Μπαλίου, Μαμουλίδης, Μεσκούρτι, Καρασαββίδης, Θεοχάρους, Θωμαϊδης, Κατσιάκης, Σολομωνίδης

Ηρακλής Αμπελοκήπων: Κουγιουμτζόγλου, Τουμαντσίδης, Γεωργιάδης, Αθανασίου, Παπαδημητρίου, Σακκαλής, Σπάσης, Σαββαϊδης, Ανδριόπουλος, Αποστολίδης, Ιωαννίδης