Έδωσε τη… λύση ο Καλλιάκης του ΠΟΜ – Παιχνίδι δίχως αύριο με ΑΕ Ευόσμου

1

Εκεί όπου τα πράγματα δυσκόλεψαν για τη Μαλακοπή, ανέλαβε τη κατάσταση ο Βασίλης Καλλιάκης.

Ο πολύπειρος επιθετικός του ΠΟΜ, πέντε λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι των Συκεών κόντρα στους Ακρίτες, ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ, στο 66ο λεπτό και παράλληλα άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη της ομάδος του. Το 0-2 έγινε από τον Κωνσταντίνου στο 75′ ενώ το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 88′ από τον Σαμαρά.

Μία νίκη που διατήρησε τις ελπίδες της Μαλακοπής για μια θέση με πλεονέκτημα στα play-out και η οποία δίνει θετική ψυχολογία ενόψει του κρισιμότατου εντός έδρας αγώνα με την ΑΕ Ευόσμου, σε ένα ματς που για την ομάδα του Χάρη Βλάχου, είναι δίχως… αύριο!